8 June 1871 | Percy Lawrence Wells (LAB) | Faversham |
22 November 1871 | David Gilbert Logan (LAB) | Liverpool Scotland |
30 November 1874 | Rt Hon Sir Winston Leonard Spencer Churchill (CON) | Woodford |
11 September 1882 | Rt Hon James Chuter Ede (LAB) | South Shields |
1883 | John McKay (LAB) | Wallsend |
8 August 1883 | Rt Hon Charles William Key (LAB) | Poplar |
1884 | John Calder Forman (LAB) | Glasgow Springburn |
19 February 1884 | Rt Hon Edward Clement Davies (LIB) | Montgomeryshire |
18 October 1884 | Rt Hon Emanuel Shinwell (LAB) | Easington |
8 August 1886 | John Paton (LAB) | Norwich North |
12 August 1886 | Thomas James Brown (LAB) | Ince |
8 November 1886 | Stephen Owen Davies (LAB) | Merthyr Tydfil |
4 April 1887 | Rt Hon William George Glenvil Hall (LAB) | Colne Valley |
14 August 1887 | Hector Samuel James Hughes (LAB) | Aberdeen North |
25 March 1888 | David Llewellyn Mort (LAB) | Swansea East |
12 July 1888 | John Henderson (CON) | Glasgow Cathcart |
19 July 1888 | Stanley Stephen Awbery (LAB) | Bristol Central |
16 September 1888 | Sir Thomas Cecil Russell Moore, Bt (CON) | Ayr |
1 November 1888 | Archibald Fenner Brockway (LAB) | Eton & Slough |
24 November 1888 | George Harold Oliver (LAB) | Ilkeston |
15 January 1889 | Edwin George Gooch (LAB) | North Norfolk |
3 May 1889 | Sir George Benson (LAB) | Chesterfield |
27 August 1889 | Sir Jocelyn Morton Lucas, Bt (CON) | Portsmouth South |
1 November 1889 | Rt Hon Philip John Noel-Baker (LAB) | Derby South |
6 November 1889 | William Reid (LAB) | Glasgow Provan |
19 January 1890 | Sir David Robertson (Ind CON) | Caithness & Sutherland |
1 February 1890 | Jon Rankin (LAB) | Glasgow Govan |
23 March 1890 | Gilbert Richard Mitchison (LAB) | Kettering |
29 March 1890 | George Deer (LAB) | Newark |
14 May 1890 | John Timmons (LAB) | Bothwell |
19 September 1890 | Rt Hon James Griffiths (LAB) | Llanelly |
25 October 1890 | Rt Hon Arthur Woodburn (LAB) | Clackmannan & East Stirlingshire |
8 January 1891 | Sir Arthur Beverley Baxter (CON) | Southgate |
29 January 1891 | Sir David Callender Campbell (CON) | Belfast South |
18 March 1891 | Alice Cullen (LAB) | Glasgow Gorbals |
5 April 1891 | Percy Holman (LAB) | Bethnal Green |
15 May 1891 | Rt Hon Arthur Creech Jones (LAB) | Wakefield |
6 June 1891 | Arthur Seymour Moody (LAB) | Gateshead East |
19 June 1891 | Rev Reginald William Sorensen (LAB) | Leyton |
24 August 1891 | Harry Pursey (LAB) | Kingston-upon-Hull East |
23 April 1892 | Sir Kenneth William Murray Pickthorn, Bt (CON) | Carlton |
22 May 1892 | Sir William Smith Duthie (CON) | Banffshire |
20 June 1892 | Barnett Janner (LAB) | Leicester North West |
27 August 1893 | Rt Hon Arthur Henderson (LAB) | Rowley Regis & Tipton |
2 September 1893 | Sir Albert Newby Braithwaite (CON) | Harrow West |
24 October 1893 | Sir John George Smyth, Bt (CON) | Norwood |
10 February 1894 | Rt Hon Maurice Harold Macmillan (CON) | Bromley |
7 April 1894 | James Carmichael (LAB) | Glasgow Bridgeton |
10 July 1894 | Emrys Hughes (LAB) | South Ayrshire |
23 July 1894 | Rt Hon Frederick John Bellenger (LAB) | Bassetlaw |
13 September 1894 | Konni Zilliacus (LAB) | Manchester Gorton |
25 September 1894 | Arthur Moyle (LAB) | Oldbury & Halesowen |
26 October 1894 | John Henry Jones (LAB) | Rotherham |
12 December 1894 | Frank Harold Hayman (LAB) | Falmouth & Camborne |
22 January 1895 | Iowerth Rhys Thomas (LAB) | Rhondda West |
26 January 1895 | Walter Monslow (LAB) | Barrow-in-Furness |
23 February 1895 | Dame Irene Mary Bewick Ward (CON) | Tynemouth |
26 February 1895 | Sir Leonard Ropner, Bt (CON) | Barkston Ash |
1 March 1895 | William Richard Williams (LAB) | Manchester Openshaw |
8 July 1895 | Rt Hon Sir Gordon Cosmo Touche (CON) | Dorking |
10 August 1895 | Ernest Partridge (CON) | Battersea South |
12 August 1895 | Hervey Rhodes (LAB) | Ashton-under-Lyne |
18 September 1895 | Harry Bernard Taylor (LAB) | Mansfield |
8 October 1895 | Samuel Sidney Silverman (LAB) | Nelson & Colne |
1896 | William Thomas Proctor (LAB) | Eccles |
18 January 1896 | Samuel Storey (CON) | Stretford |
23 January 1896 | Charles Royle (LAB) | Salford West |
22 March 1896 | David Griffiths (LAB) | Rother Valley |
7 June 1896 | Stephen Gerald Howard (CON) | Cambridgeshire |
11 August 1896 | Clifford Kenyon (LAB) | Chorley |
4 November 1896 | Ellis Smith (LAB) | Stoke-on-Trent South |
30 January 1897 | Herbert William Butler (LAB) | Hackney Central |
31 January 1897 | Arthur Pearson (LAB) | Pontypridd |
3 February 1897 | David James Williams (LAB) | Neath |
26 February 1897 | George Craddock (LAB) | Bradford South |
16 March 1897 | George Albert Pargiter (LAB) | Southall |
5 April 1897 | Rt Hon Ness Edwards (LAB) | Caerphilly |
8 June 1897 | Sir Robert Villiers Grimston, Bt (CON) | Westbury |
3 July 1897 | Harold Neal (LAB) | Bolsover |
7 August 1897 | Rt Hon Sir Lionel Frederick Heald (CON) | Chertsey |
8 September 1897 | Eric Seymour Thewlis Johnson (CON) | Manchester Blackley |
19 October 1897 | Sir Sydney Frank Markham (CON) | Buckingham |
28 October 1897 | Sir Otho Leslie Prior-Palmer (CON) | Worthing |
15 November 1897 | Rt Hon Aneurin Bevan (LAB) | Ebbw Vale |
16 November 1897 | Percy Henry Collick (LAB) | Birkenhead |
6 December 1897 | Sir James Henderson Henderson-Stewart, Bt (NL & CON) | East Fife |
15 December 1897 | Mark Hewitson (LAB) | Kingston-upon-Hull West |
3 January 1898 | Sydney Scholefield Allen (LAB) | Crewe |
10 February 1898 | Thomas William Jones (LAB) | Merionethshire |
13 February 1898 | Sir Hubert Ashton (CON) | Chelmsford |
20 February 1898 | William Edwin Wheeldon (LAB Co-op) | Birmingham Small Heath |
6 March 1898 | Lady Ann Muriel Gammans (CON) | Hornsey |
10 March 1898 | Sir William Wavell Wakefield (CON) | St Marylebone |
16 April 1898 | Eveline Hill (CON) | Manchester Wythenshawe |
28 April 1898 | Clifford Arthur Bowman Wilcock (LAB) | Derby North |
2 May 1898 | Harold Josiah Finch (LAB) | Bedwellty |
25 May 1898 | Sir Robert Archibald Cary, Bt (CON) | Manchester Withington |
15 June 1898 | Sir John Denman Barlow, Bt (CON) | Middleton & Prestwich |
18 June 1898 | David Weitzman (LAB) | Stoke Newington & Hackney North |
19 June 1898 | Cyril Osborne (CON) | Louth |
30 June 1898 | John William Ainsley (LAB) | North West Durham |
11 August 1898 | Arthur Leslie Noel Douglas Houghton (LAB) | Sowerby |
14 September 1898 | George Oscar Sylvester (LAB) | Pontefract |
7 October 1898 | George Beresford Craddock (CON) | Spelthorne |
12 December 1898 | Rt Hon William Rankine Milligan (CON) | Edinburgh North |
1899 | Sir James Alexander Lawson Duncan, Bt (NL & CON) | South Angus |
1899 | James Meechan Hill (LAB) | Midlothian |
1 January 1899 | Frank McLeavy (LAB) | Bradford East |
17 January 1899 | William Albert Wilkins (LAB) | Bristol South |
18 March 1899 | Hon Evelyn Violet Elizabeth Emmet (CON) | East Grinstead |
2 May 1899 | William Reid Blyton (LAB) | Houghton-le-Spring |
13 June 1899 | Sir Henry Gray Studholme, Bt (CON) | Tavistock |
22 July 1899 | Richard Emanuel Winterbottom (LAB) | Sheffield Brightside |
30 August 1899 | Claude Granville Lancaster (CON) | South Fylde |
24 September 1899 | Elizabeth Margaret Braddock (LAB) | Liverpool Exchange |
10 December 1899 | Ernest Popplewell (LAB) | Newcastle upon Tyne West |
25 December 1899 | Dr Barnett Stross (LAB) | Stoke-on-Trent Central |
26 December 1899 | Rt Hon Derick Heathcoat-Amory (CON) | Tiverton |
31 December 1899 | Harry Enos Randall (LAB) | Gateshead West |
1900 | Walter James Edwards (LAB) | Stepney |
1900 | Albert Edward Hunter (LAB) | Feltham |
1900 | Joseph Bede Symonds (LAB) | Whitehaven |
10 January 1900 | Philip Ingress Bell (CON) | Bolton East |
7 March 1900 | Frank Patrick Bishop (CON) | Harrow Central |
17 March 1900 | Sir Eric Errington (CON) | Aldershot |
19 April 1900 | Victor Francis Yates (LAB) | Birmingham Ladywood |
30 June 1900 | James Idwal Jones (LAB) | Wrexham |
4 July 1900 | Henry Hynd (LAB) | Accrington |
9 July 1900 | Sir Peter Garnett Agnew, Bt (CON) | South Worcestershire |
1 September 1900 | William Robson Brown (CON) | Esher |
29 September 1900 | Robert Christmas Dewar Jenkins (CON) | Dulwich |
29 October 1900 | Marcus Lipton (LAB) | Brixton |
1 November 1900 | Leslie George Seymour (CON) | Birmingham Sparkbrook |
15 November 1900 | Freda Künzlen Corbet (LAB) | Peckham |
28 November 1900 | George Edward Cecil Wigg (LAB) | Dudley |
1901 | Charles Frederick Howard Gough (CON) | Horsham |
3 February 1901 | Sir Hugh Nicholas Linstead (CON) | Putney |
18 February 1901 | William James Owen (LAB Co-op) | Morpeth |
1 March 1901 | Archibald Clark Manuel (LAB) | Central Ayrshire |
2 March 1901 | Sir Alexander Cadwallader Mainwaring Spearman (CON) | Scarborough & Whitby |
17 April 1901 | Norman Alfred Pannell (CON) | Liverpool Kirkdale |
19 April 1901 | Rt Hon Dr Edith Clara Summerskill (LAB) | Warrington |
2 May 1901 | Sir Anthony Richard Hurd (CON) | Newbury |
17 May 1901 | James McInnes (LAB) | Glasgow Central |
25 May 1901 | Dr Horace Maybray King (LAB) | Southampton Itchen |
2 June 1901 | Sir Leslie Arthur Plummer (LAB) | Deptford |
12 June 1901 | Sir Herbert Walter Butcher (NL & CON) | Holland with Boston |
7 July 1901 | Alfred Roy Wise (CON) | Rugby |
18 July 1901 | Rt Hon George Russell Strauss (LAB) | Vauxhall |
14 August 1901 | Isaac James Pitman (CON) | Bath |
23 September 1901 | Sir Malcolm Stoddart-Scott (CON) | Ripon |
16 October 1901 | John Clarke George (CON) | Glasgow Pollok |
21 October 1901 | Rt Hon Evelyn John St Loe Strachey (LAB) | Dundee West |
1 December 1901 | John Hughes-Hallett (CON) | Croydon North East |
9 December 1901 | Sir Godfrey Nicholson, Bt (CON) | Farnham |
24 December 1901 | Rt Hon Hilary Adair Marquand (LAB) | Middlesbrough East |
17 January 1902 | Rt Hon Geoffrey William Lloyd (CON) | Sutton Coldfield |
4 April 1902 | John Burns Hynd (LAB) | Sheffield Attercliffe |
8 April 1902 | Sir Cyril Wilson Black (CON) | Wimbledon |
8 April 1902 | Edward Charles Redhead (LAB) | Walthamstow West |
16 April 1902 | Gilbert James Morley Longden (CON) | South West Hertfordshire |
22 April 1902 | Lady Megan Arvon Lloyd George (LAB) | Carmarthen |
2 May 1902 | Francis George Bowles (LAB) | Nuneaton |
13 July 1902 | Charles Leslie Hale (LAB) | Oldham West |
22 July 1902 | John Taylor (LAB) | West Lothian |
23 July 1902 | John Kyme Cordeaux (CON) | Nottingham Central |
23 July 1902 | Rt Hon Sir Frank Soskice (LAB) | Newport |
29 July 1902 | Fred Blackburn (LAB) | Stalybridge & Hyde |
18 August 1902 | Joseph Hiley (CON) | Pudsey |
10 September 1902 | Thomas Charles Pannell (LAB) | Leeds West |
21 September 1902 | Charles John Addison Doughty (CON) | East Surrey |
9 October 1902 | Joseph Thomas Price (LAB) | Westhoughton |
18 October 1902 | Dr Alfred Davies Devonsher Broughton (LAB) | Batley & Morley |
23 October 1902 | William Johnson Taylor (NL & CON) | Bradford North |
27 October 1902 | Sir Gerard Spencer Summers (CON) | Aylesbury |
10 November 1902 | Geoffrey Paul Stevens (CON) | Portsmouth Langstone |
26 November 1902 | Cyril Raymond Bence (LAB) | East Dunbartonshire |
9 December 1902 | Rt Hon Richard Austin Butler (CON) | Saffron Walden |
1903 | Leslie Charles Curran (CON) | Uxbridge |
1903 | Charles Frederick Grey (LAB) | Durham |
1903 | Dr Donald McIntosh Johnson (CON) | Carlisle |
1903 | John Shirley Sandys Litchfield (CON) | Chelsea |
1903 | Charles Mapp (LAB) | Oldham East |
1 January 1903 | Myer Galpern (LAB) | Glasgow Shettleston |
13 January 1903 | Sir Hugh Vere Huntly Duff Lucas-Tooth, Bt (CON) | Hendon South |
5 February 1903 | Luke William Burke Teeling (CON) | Brighton Pavilion |
10 February 1903 | John Charles Jennings (CON) | Burton |
21 February 1903 | John Galway Foster (CON) | Northwich |
7 March 1903 | Eustace George Willis (LAB) | Edinburgh East |
15 March 1903 | Charles Edward McArthur Donaldson (CON) | Roxburgh, Selkirk & Peebles |
19 March 1903 | George Jeger (LAB) | Goole |
24 March 1903 | John Francis Whitaker Maitland (CON) | Horncastle |
26 March 1903 | Eric George Molyneux Fletcher (LAB) | Islington East |
9 April 1903 | Rt Hon Henry Brooke (CON) | Hampstead |
9 May 1903 | Tudor Emlyn Watkins (LAB) | Breconshire & Radnorshire |
5 June 1903 | Sir Norman John Hulbert (CON) | Stockport North |
10 June 1903 | William Traven Aitken (CON) | Bury St Edmunds |
10 June 1903 | Albert Evans (LAB) | Islington South West |
11 June 1903 | Hugh Geoffrey Birch Wilson (CON) | Truro |
28 June 1903 | Harold Edward Gurden (CON) | Birmingham Selly Oak |
29 June 1903 | Rt Hon Arthur Hugh Elsdale Molson (CON) | High Peak |
3 July 1903 | Harriet Slater (LAB Co-op) | Stoke-on-Trent North |
24 July 1903 | Edward Birkbeck Wakefield (CON) | West Derbyshire |
1 August 1903 | Sir Hamilton William Kerr, Bt (CON) | Cambridge |
8 August 1903 | Rt Hon Robert Hugh Turton (CON) | Thirsk & Malton |
16 August 1903 | William Noble Warbey (LAB) | Ashfield |
22 August 1903 | James Watts (CON) | Manchester Moss Side |
2 September 1903 | Sir Colin Norman Thornton-Kemsley (NL & CON) | North Angus & Mearns |
15 September 1903 | Walter Henry Bromley-Davenport (CON) | Knutsford |
21 September 1903 | Austen Harry Albu (LAB) | Edmonton |
24 November 1903 | Carol Alfred Johnson (LAB) | Lewisham South |
25 December 1903 | Norman Noel Dodds (LAB Co-op) | Erith & Crayford |
15 January 1904 | Rt Hon Dr Charles Hill (NL & CON) | Luton |
17 February 1904 | Terence Hugh Clarke (CON) | Portsmouth West |
6 March 1904 | Michael Cliffe (LAB) | Shoreditch & Finsbury |
1 May 1904 | Thomas Oswald (LAB) | Edinburgh Central |
21 May 1904 | Frederick William Farey-Jones (CON) | Watford |
27 May 1904 | Rt Hon Lewis John Edwards (LAB) | Brighouse & Spenborough |
29 May 1904 | Ronald Stanley Russell (CON) | Wembley South |
13 June 1904 | Joseph Slater (LAB) | Sedgefield |
16 June 1904 | Donald William Wade (LIB) | Huddersfield West |
29 June 1904 | Sir Arwen Lynn Ungoed-Thomas (LAB) | Leicester North East |
24 July 1904 | Richard Kelley (LAB) | Don Valley |
28 July 1904 | Rt Hon John Selwyn Brooke Lloyd (CON) | Wirral |
31 July 1904 | Harold Davies (LAB) | Leek |
18 August 1904 | Malcolm MacPherson (LAB) | Stirling & Falkirk Burghs |
8 September 1904 | Harold Macdonald Steward (CON) | Stockport South |
18 September 1904 | Rt Hon Sir David McAdam Eccles (CON) | Chippenham |
2 October 1904 | William Stones (LAB) | Consett |
25 October 1904 | Anthony Alfred Harmsworth Marlowe (CON) | Hove |
3 November 1904 | Janet Lee (LAB) | Cannock |
8 November 1904 | Sir Hendrie Dudley Oakshott, Bt (CON) | Bebington |
18 November 1904 | Rt Hon Alan Tindal Lennox-Boyd (CON) | Mid Bedfordshire |
14 December 1904 | Geoffrey Audus Nicholson Hirst (CON) | Shipley |
16 January 1905 | Robert J Edwards (LAB) | Bilston |
20 January 1905 | Herbert William Bowden (LAB) | Leicester South West |
2 February 1905 | John Kenyon Vaughan-Morgan (CON) | Reigate |
3 March 1905 | Alan Beaney (LAB) | Hemsworth |
5 March 1905 | Sir William John St Clair Anstruther-Gray, Bt (CON) | Berwickshire & East Lothian |
14 March 1905 | Edward Lancelot Mallalieu (LAB) | Brigg |
16 March 1905 | Rt Hon John Dugdale (LAB) | West Bromwich |
10 April 1905 | Rt Hon Sir Harry Braustyn Hylton Hylton-Foster (CON) | Cities of London & Westminster |
29 April 1905 | Leslie Maurice Lever (LAB) | Manchester Ardwick |
18 May 1905 | Ernest Thornton (LAB) | Farnworth |
22 May 1905 | Thomas Edward Neil Driberg (LAB) | Barking |
20 July 1905 | George Darling (LAB Co-op) | Sheffield Hillsborough |
1 August 1905 | Rt Hon Sir Reginald Edward Manningham-Buller, Bt (CON) | South Northamptonshire |
22 August 1905 | Martin Alexander Lindsay (CON) | Solihull |
24 August 1905 | Dingle Mackintosh Foot (LAB) | Ipswich |
3 October 1905 | Sir Gerald Wills (CON) | Bridgwater |
22 October 1905 | Charles Alfred Howell (LAB) | Birmingham Perry Barr |
26 October 1905 | Rt Hon John Scott Maclay (NL & CON) | West Renfrewshire |
15 November 1905 | Thomas Steele (LAB) | West Dunbartonshire |
8 December 1905 | Julius Silverman (LAB) | Birmingham Aston |
19 December 1905 | George Boyle Hanna Currie (CON) | North Down |
27 December 1905 | Frederick Frank Arthur Burden (CON) | Gillingham |
31 January 1906 | Sir Arthur Vere Harvey (CON) | Macclesfield |
9 April 1906 | Rt Hon Hugh Todd Naylor Gaitskell (LAB) | Leeds South |
12 April 1906 | Godfrey William Lagden (CON) | Hornchurch |
21 April 1906 | Benjamin Theaker Parkin (LAB) | Paddington North |
24 April 1906 | John Ellis Talbot (CON) | Brierley Hill |
24 April 1906 | Leslie Montagu Thomas (CON) | Canterbury |
22 May 1906 | Hon Alexander Victor Edward Paulet Montagu, Viscount Hinchingbrooke (CON) | South Dorset |
11 July 1906 | George McArthur Lawson (LAB) | Motherwell |
15 July 1906 | Herbert John Harvey Parker (LAB) | Dagenham |
3 August 1906 | Frederick Lee (LAB) | Newton |
30 August 1906 | William Hannan (LAB) | Glasgow Maryhill |
26 September 1906 | John Baird (LAB) | Wolverhampton North East |
2 October 1906 | Douglas Marshall (CON) | Bodmin |
5 October 1906 | John Charles Rodgers (CON) | Sevenoaks |
14 October 1906 | Edith Maud Pitt (CON) | Birmingham Edgbaston |
6 November 1906 | Robert Michael Maitland Stewart (LAB) | Fulham |
18 November 1906 | Rt Hon Evelyn Nigel Chetwode Birch (CON) | West Flintshire |
20 November 1906 | Eric Edward Bullus (CON) | Wembley North |
9 December 1906 | George Henry Roland Rogers (LAB) | Kensington North |
16 December 1906 | John Granville Morrison (CON) | Salisbury |
19 December 1906 | Rt Hon Antony Henry Head (CON) | Carshalton |
26 January 1907 | Roger Gresham Cooke (CON) | Twickenham |
1 February 1907 | Douglas Harold Johnston (LAB) | Paisley |
22 February 1907 | Sir John Roland Robinson (CON) | Blackpool South |
12 March 1907 | Margaret McCrorie Henderson (LAB) | North Lanarkshire |
23 March 1907 | William Whitehead Hicks Beach (CON) | Cheltenham |
23 March 1907 | Rt Hon Douglas Patrick Thomas Jay (LAB) | Battersea North |
7 April 1907 | Rt Hon Patrick Chrestien Gordon-Walker (LAB) | Smethwick |
26 April 1907 | Edmund McNeill Cooper-Key (CON) | Hastings |
30 April 1907 | John Diamond (LAB) | Gloucester |
5 May 1907 | James Cyril George Dance (CON) | Bromsgrove |
3 June 1907 | Joan Hilda Vickers (NL & CON) | Plymouth Devonport |
6 June 1907 | James Harwood Harrison (CON) | Eye |
6 June 1907 | George Richard Hodges Nugent (CON) | Guildford |
12 June 1907 | Harold Boardman (LAB) | Leigh |
24 July 1907 | Francis James Patrick Lilley (CON) | Glasgow Kelvingrove |
18 August 1907 | Donald Kaberry (CON) | Leeds North West |
30 September 1907 | Arthur Reginald Probert (LAB) | Aberdare |
12 October 1907 | Richard Hamilton Glyn (CON) | North Dorset |
3 November 1907 | Stephen James McAdden (CON) | Southend East |
20 November 1907 | Rt Hon George Reginald Ward (CON) | Worcester |
9 December 1907 | Rt Hon Alfred Ernest Marples (CON) | Wallasey |
15 December 1907 | Richard Howard Stafford Crossman (LAB) | Coventry East |
19 December 1907 | John Dudley Robert Tarleton Tilney (CON) | Liverpool Wavertree |
30 December 1907 | Robert Grant Grant-Ferris (CON) | Nantwich |
24 January 1908 | Rt Hon Edwin Duncan Sandys (CON) | Streatham |
13 February 1908 | Douglas Glover (CON) | Ormskirk |
14 February 1908 | Albert Victor Hilton (LAB) | South West Norfolk |
29 March 1908 | Henry Percivall Pott (CON) | Devizes |
10 May 1908 | Richard Antony Pilkington (CON) | Poole |
14 May 1908 | Albert Roberts (LAB) | Normanton |
16 May 1908 | Anthony Tosswill Courtney (CON) | Harrow East |
24 May 1908 | Frank Tomney (LAB) | Hammersmith North |
2 June 1908 | Rt Hon John Archibald Boyd-Carpenter (CON) | Kingston upon Thames |
17 June 1908 | Rolf Dudley Williams (CON) | Exeter |
18 June 1908 | Joseph Percival William Mallalieu (LAB) | Huddersfield East |
27 June 1908 | James Eugene MacColl (LAB) | Widnes |
3 August 1908 | Niall Malcolm Stewart Macpherson (NL & CON) | Dumfriesshire |
10 August 1908 | William Thomas Wells (LAB) | Walsall North |
12 August 1908 | David Lockhart-Muir Renton (NL & CON) | Huntingdonshire |
12 August 1908 | Edwin Wainwright (LAB) | Dearne Valley |
20 August 1908 | John Reginald Bevins (CON) | Liverpool Toxteth |
2 September 1908 | Reginald Thomas Paget (LAB) | Northampton |
26 September 1908 | Hugh James Delargy (LAB) | Thurrock |
26 September 1908 | Daniel Jones (LAB) | Burnley |
24 October 1908 | Alexander Forbes Hendry (CON) | West Aberdeenshire |
16 December 1908 | Gordon Richards Matthews (CON) | Meriden |
24 December 1908 | Ernest Fernyhough (LAB) | Jarrow |
21 January 1909 | James Hutchinson Hoy (LAB) | Edinburgh Leith |
29 January 1909 | Thomas George Thomas (LAB) | Cardiff West |
3 April 1909 | Samuel Knox Cunningham (CON) | South Antrim |
12 April 1909 | William Morgan Fletcher Vane (CON) | Westmorland |
1 June 1909 | Norman John Cole (NL & CON) | South Bedfordshire |
10 June 1909 | Sir Henry Joseph d'Avigdor-Goldsmid, Bt (CON) | Walsall South |
19 June 1909 | Rt Hon William Grant (CON) | Glasgow Woodside |
14 July 1909 | Arthur James Irvine (LAB) | Liverpool Edge Hill |
25 July 1909 | Bryant Godman Irvine (CON) | Rye |
26 July 1909 | Rt Hon George Edward Peter Thorneycroft (CON) | Monmouth |
30 August 1909 | Raymond Jones Gunter (LAB) | Southwark |
4 September 1909 | Arthur Massey Skeffington (LAB) | Hayes & Harlington |
7 September 1909 | Hon Greville Reginald Charles Howard (NL & CON) | St Ives |
10 September 1909 | Alice Martha Bacon (LAB) | Leeds South East |
19 October 1909 | William Watson Small (LAB) | Glasgow Scotstoun |
24 October 1909 | Frederick Elwyn Jones (LAB) | West Ham South |
27 October 1909 | Leonard Harry Cleaver (CON) | Birmingham Yardley |
7 November 1909 | Eirene Lloyd White (LAB) | East Flintshire |
24 November 1909 | John Mackie (LAB) | Enfield East |
24 December 1909 | Kenneth Pugh Thompson (CON) | Liverpool Walton |
17 January 1910 | Arthur Tiley (NL & CON) | Bradford West |
25 January 1910 | Rt Hon Harold Arthur Watkinson (CON) | Woking |
13 February 1910 | Kenelm Simon Digby Wingfield Digby (CON) | West Dorset |
24 February 1910 | Julian Ward Snow (LAB) | Lichfield & Tamworth |
12 March 1910 | William Stanley Shepherd (CON) | Cheadle |
10 April 1910 | Sir Charles Stuart Taylor (CON) | Eastbourne |
13 April 1910 | Rt Hon Derek Colclough Walker-Smith (CON) | East Hertfordshire |
22 April 1910 | Leslie Spriggs (LAB) | St Helens |
24 April 1910 | Lord Robert George Grosvenor (CON) | Fermanagh & South Tyrone |
9 June 1910 | Ifor Davies (LAB) | Gower |
9 June 1910 | John Meredith Temple (CON) | City of Chester |
5 July 1910 | Albert Percy Costain (CON) | Folkestone & Hythe |
10 September 1910 | Rupert Malise Speir (CON) | Hexham |
23 September 1910 | Albert Edward Cooper (CON) | Ilford South |
6 October 1910 | Barbara Anne Castle (LAB) | Blackburn |
19 October 1910 | Harold James Boyden (LAB) | Bishop Auckland |
13 November 1910 | Frederick Thomas Willey (LAB) | Sunderland North |
16 November 1910 | Christopher John Holland-Martin (CON) | Ludlow |
16 November 1910 | Martin Redmayne (CON) | Rushcliffe |
4 December 1910 | John McCann (LAB) | Rochdale |
13 December 1910 | Joyce Shore Butler (LAB Co-op) | Wood Green |
18 December 1910 | Brian Caldwell Cook Batsford (CON) | Ealing South |
18 December 1910 | Rt Hon Alfred Robens (LAB) | Blyth |
3 January 1911 | Henry Alfred Price (CON) | Lewisham West |
15 January 1911 | Jocelyn Edward Salis Simon (CON) | Middlesbrough West |
22 January 1911 | Rt Hon John Hugh Hare (CON) | Sudbury & Woodbridge |
18 February 1911 | Thomas Fraser (LAB) | Hamilton |
2 March 1911 | Maurice Edelman (LAB) | Coventry North |
11 March 1911 | Sir Fitzroy Hew Royle Maclean, Bt (CON) | Bute & North Ayrshire |
19 March 1911 | Kenneth Robinson (LAB) | St Pancras North |
7 April 1911 | William Ross (LAB) | Kilmarnock |
9 May 1911 | Robert Mathew (CON) | Honiton |
13 June 1911 | Francis Fenwick Pearson (CON) | Clitheroe |
30 June 1911 | Rodney Graham Page (CON) | Crosby |
22 July 1911 | Dr Reginald Frederick Brittain Bennett (CON) | Gosport & Fareham |
22 July 1911 | Rev Llewellyn Williams (LAB) | Abertillery |
25 August 1911 | Richard Charles Marler Collard (NL & CON) | Central Norfolk |
10 September 1911 | William Lloyd Roots (CON) | Kensington South |
14 September 1911 | Arthur William James Greenwood (LAB) | Rossendale |
21 September 1911 | Frederick John Frank Hall (CON) | Wycombe |
29 September 1911 | Alan Green (CON) | Preston South |
29 October 1911 | Thomas Henry Swain (LAB) | North East Derbyshire |
20 November 1911 | Rt Hon Aubrey Jones (CON) | Birmingham Hall Green |
24 November 1911 | Robert Edward Woof (LAB) | Blaydon |
4 December 1911 | William Baxter (LAB) | West Stirlingshire |
25 December 1911 | Sir Charles Edward Mott-Radclyffe (CON) | Windsor |
10 February 1912 | Charles Ian Orr-Ewing (CON) | Hendon North |
11 February 1912 | John Sinclair Wemyss Arbuthnot (CON) | Dover |
16 February 1912 | Richard Charles Brooman-White (CON) | Rutherglen |
22 March 1912 | Cuthbert James McCall Alport (CON) | Colchester |
27 March 1912 | Leonard James Callaghan (LAB) | Cardiff South East |
7 April 1912 | William Griffiths (LAB) | Manchester Exchange |
7 April 1912 | Lord John Adrian Louis Hope (CON) | Edinburgh Pentlands |
18 April 1912 | John Gardiner Sumner Hobson (CON) | Warwick & Leamington |
10 May 1912 | Edward Lucas Gardner (CON) | Billericay |
16 June 1912 | William John Peel (CON) | Leicester South East |
16 June 1912 | John Enoch Powell (CON) | Wolverhampton South West |
23 June 1912 | Sir Peter Geoffrey Roberts, Bt (NL & CON) | Sheffield Heeley |
15 August 1912 | Denys Gradwell Bullard (CON) | King's Lynn |
6 September 1912 | James Harry Allason (CON) | Hemel Hempstead |
9 September 1912 | Norman Pentland (LAB) | Chester-le-Street |
5 October 1912 | Richard Hilton Marler Thompson (CON) | Croydon South |
11 October 1912 | John Howard Cordle (CON) | Bournemouth East & Christchurch |
28 October 1912 | Michael Henry Colin Hughes-Young (CON) | Wandsworth Central |
1 November 1912 | Harmar Nicholls (CON) | Peterborough |
13 November 1912 | John Edward Bernard Hill (CON) | South Norfolk |
17 December 1912 | Edward Watson Short (LAB) | Newcastle upon Tyne Central |
1913 | John Melbourne Howard (CON) | Southampton Test |
1913 | John MacLeod (NL & CON) | Ross & Cromarty |
27 February 1913 | Frank Julian Allaun (LAB) | Salford East |
1 March 1913 | Anthony Temple Bourne-Arton (CON) | Darlington |
3 March 1913 | Robert Joseph Mellish (LAB) | Bermondsey |
9 March 1913 | George Burnaby Drayson (CON) | Skipton |
13 March 1913 | Michael Antony Christobal Noble (CON) | Argyll |
7 April 1913 | Geoffrey Stanley de Freitas (LAB) | Lincoln |
1 June 1913 | William Francis Deedes (CON) | Ashford |
4 June 1913 | Richard Reader Harris (CON) | Heston & Isleworth |
29 June 1913 | Gerald David Nunes Nabarro (CON) | Kidderminster |
14 July 1913 | Nigel Thomas Loveridge Fisher (CON) | Surbiton |
30 July 1913 | William Gilmour Leburn (CON) | Kinross & West Perthshire |
3 August 1913 | Paul Elmore Oliver Bryan (CON) | Howden |
6 August 1913 | Evan Roderic Bowen (LIB) | Cardiganshire |
12 August 1913 | Margaret Betty Harvie Anderson (CON) | East Renfrewshire |
13 August 1913 | Albert Edward Oram (LAB Co-op) | East Ham South |
13 August 1913 | William Donald Massey Sumner (CON) | Orpington |
21 August 1913 | Malcolm Kenneth Macmillan (LAB) | Western Isles |
29 August 1913 | Joseph Grimond (LIB) | Orkney & Shetland |
20 September 1913 | Goronwy Owen Roberts (LAB) | Caernarvon |
9 October 1913 | Gwilym Elfed Davies (LAB) | Rhondda East |
14 October 1913 | Oliver Eyre Crosthwaite-Eyre (CON) | New Forest |
23 October 1913 | Alan Grahame Brown (LAB) | Tottenham |
11 November 1913 | Rt Hon Iain Norman Macleod (CON) | Enfield West |
9 December 1913 | Peter Henry Berry Otway Smithers (CON) | Winchester |
15 December 1913 | Stephen Lynch Conway Maydon (CON) | Wells |
11 January 1914 | Martin John McLaren (CON) | Bristol North West |
15 January 1914 | Norman Harold Lever (LAB) | Manchester Cheetham |
1 February 1914 | Laurence Anstice Pavitt (LAB Co-op) | Willesden West |
16 February 1914 | Charles William Loughlin (LAB) | West Gloucestershire |
26 February 1914 | Alan Michael Clark Hutchison (CON) | Edinburgh South |
17 March 1914 | Joseph Bradshaw Godber (CON) | Grantham |
17 March 1914 | Margaret Patricia Hornsby-Smith (CON) | Chislehurst |
4 April 1914 | Simon Mahon (LAB) | Bootle |
14 April 1914 | Ronald McMillan Bell (CON) | South Buckinghamshire |
30 April 1914 | Thomas Frederick Peart (LAB) | Workington |
5 May 1914 | Charles Fletcher Fletcher-Cooke (CON) | Darwen |
12 May 1914 | John Claude Bidgood (CON) | Bury & Radcliffe |
16 May 1914 | Edward Alexander Henry Legge-Bourke (CON) | Isle of Ely |
18 May 1914 | Anthony Fell (CON) | Yarmouth |
25 May 1914 | Rt Hon Sir Toby Austin Richard Low (CON) | Blackpool North |
27 May 1914 | Frederick James Erroll (CON) | Altrincham & Sale |
24 June 1914 | Bernard Richard Braine (CON) | South East Essex |
11 July 1914 | Robert Alexander Allan (CON) | Paddington South |
8 August 1914 | Arthur Frederick Holt (LIB) | Bolton West |
2 September 1914 | Rt Hon George Alfred Brown (LAB) | Belper |
11 December 1914 | Henry Briton Kerby (CON) | Arundel & Shoreham |
25 January 1915 | Priscilla Jane Fortescue, Lady Tweedsmuir (CON) | Aberdeen South |
30 January 1915 | John Dennis Profumo (CON) | Stratford |
2 March 1915 | Stephen Thomas Swingler (LAB) | Newcastle-under-Lyme |
3 March 1915 | John Anthony Leavey (CON) | Heywood & Royton |
6 March 1915 | Frederic Walter Harris (CON) | Croydon North West |
10 March 1915 | Ernest Alan Fitch (LAB) | Wigan |
6 April 1915 | Hon Peter Richard Legh (CON) | Petersfield |
1 June 1915 | Frederick Vernon Corfield (CON) | South Gloucestershire |
8 June 1915 | Julian Errington Ridsdale (NL & CON) | Harwich |
12 June 1915 | Christopher Paget Mayhew (LAB) | Woolwich East |
30 June 1915 | John Simon Kerans (CON) | The Hartlepools |
26 October 1915 | Richard Martin Bingham (CON) | Liverpool Garston |
14 December 1915 | John Anthony Kershaw (CON) | Stroud |
2 January 1916 | Rt Hon Dennis Forwood Vosper (CON) | Runcorn |
23 January 1916 | Airey Middleton Sheffield Neave (CON) | Abingdon |
1 March 1916 | John Desmond Cronin (LAB) | Loughborough |
11 March 1916 | Rt Hon James Harold Wilson (LAB) | Huyton |
14 March 1916 | Thomas Lascelles Isa Shandon Valiant Iremonger (CON) | Ilford North |
14 May 1916 | George Roland Chetwynd (LAB) | Stockton-on-Tees |
6 June 1916 | James Anthony Stodart (CON) | Edinburgh West |
23 June 1916 | Florence Patricia Anne McLaughlin (CON) | Belfast West |
30 June 1916 | John Anthony Langford-Holt (CON) | Shrewsbury |
1 July 1916 | Kenneth Lewis (CON) | Rutland & Stamford |
9 July 1916 | Rt Hon Edward Richard George Heath (CON) | Bexley |
10 July 1916 | Harry Philp Heggie Gourlay (LAB) | Kirkcaldy Burghs |
24 July 1916 | Walter Ernest Padley (LAB) | Ogmore |
6 August 1916 | Richard Christopher Sharples (CON) | Sutton & Cheam |
15 August 1916 | Herbert Raymond Gower (CON) | Barry |
14 September 1916 | Cledwyn Hughes (LAB) | Anglesey |
26 September 1916 | Dr Alan Jack Glyn (CON) | Clapham |
14 October 1916 | Ian Montagu Fraser (CON) | Plymouth Sutton |
19 October 1916 | Patrick Henry Bligh Wall (CON) | Haltemprice |
11 November 1916 | Leonard Robert Carr (CON) | Mitcham |
19 November 1916 | William Rupert Rees-Davies (CON) | Isle of Thanet |
3 December 1916 | Harry Neil Marten (CON) | Banbury |
27 January 1917 | Tufton Victor Hamilton Beamish (CON) | Lewes |
6 February 1917 | James Dempsey (LAB) | Coatbridge & Airdrie |
21 February 1917 | Arthur William John Lewis (LAB) | West Ham North |
7 March 1917 | Rt Hon Reginald Maudling (CON) | Barnet |
10 March 1917 | Hon Thomas Galloway Dunlop Galbraith (CON) | Glasgow Hillhead |
14 March 1917 | Philip Welsby Holland (CON) | Acton |
22 April 1917 | Leopold Abse (LAB) | Pontypool |
11 May 1917 | Hon Christopher Montague Woodhouse (CON) | Oxford |
26 June 1917 | William Winter Hamilton (LAB) | West Fife |
6 July 1917 | John Jakob Mendelson (LAB) | Penistone |
30 August 1917 | Denis Winston Healey (LAB) | Leeds East |
6 October 1917 | John Wilfred Barter (CON) | Ealing North |
18 October 1917 | William Gibson Haig Clark (CON) | Nottingham South |
29 October 1917 | Graeme Bell Finlay (CON) | Epping |
22 November 1917 | Donald Stewart Box (CON) | Cardiff North |
17 January 1918 | Sir Keith Sinjohn Joseph, Bt (CON) | Leeds North East |
23 January 1918 | Hon Hugh Charles Patrick Joseph Fraser (CON) | Stafford & Stone |
28 January 1918 | Trevor Herbert Harry Skeet (CON) | Willesden East |
4 February 1918 | Clive Bossom (CON) | Leominster |
20 May 1918 | Rt Hon William David Ormsby-Gore (CON) | Oswestry |
7 June 1918 | John Alec Biggs-Davison (CON) | Chigwell |
20 June 1918 | William Charles Whitlock (LAB) | Nottingham North |
28 June 1918 | William Stephen Ian Whitelaw (CON) | Penrith & The Border |
1 July 1918 | Sydney Irving (LAB Co-op) | Dartford |
3 July 1918 | Frederick William Mulley (LAB) | Sheffield Park |
4 July 1918 | Woodrow Lyle Wyatt (LAB) | Bosworth |
5 July 1918 | Michael Aubrey Hamilton (CON) | Wellingborough |
10 July 1918 | William Compton Carr (CON) | Barons Court |
29 August 1918 | Charles Anthony Raven Crosland (LAB) | Grimsby |
11 September 1918 | James David Gibson-Watt (CON) | Hereford |
16 September 1918 | Lawrence Percy Story Orr (CON) | South Down |
16 September 1918 | Irene Mervyn Parnicott Pike (CON) | Melton |
23 November 1918 | Harold Frederick Martin Woodnutt (CON) | Isle of Wight |
28 November 1918 | Neil Loudon Desmond McLean (CON) | Inverness |
2 December 1918 | Frederick Mackarness Bennett (CON) | Torquay |
13 February 1919 | John Wynne William Peyton (CON) | Yeovil |
7 March 1919 | John Edward Maginnis (CON) | Armagh |
27 March 1919 | Harold Julian Amery (CON) | Preston North |
22 May 1919 | Edwin Hartley Cameron Leather (CON) | North Somerset |
12 June 1919 | Frank Lawson John Jackson (CON) | South East Derbyshire |
26 June 1919 | Peter Anthony Grayson Rawlinson (CON) | Epsom |
18 July 1919 | Frederic Petre Crowder (CON) | Ruislip-Northwood |
24 November 1919 | John Albert Hay (CON) | Henley |
30 November 1919 | Victor Henry Goodhew (CON) | St Albans |
25 December 1919 | David Pelham James (CON) | Brighton Kemptown |
7 January 1920 | Francis Edward Noel-Baker (LAB) | Swindon |
29 January 1920 | Hon Richard Oliver Stanley (CON) | North Fylde |
8 April 1920 | Henry John Beverley Brewis (CON) | Galloway |
24 April 1920 | John Edgar Harvey (CON) | Walthamstow East |
4 July 1920 | Anthony Perrinott Lysberg Barber (CON) | Doncaster |
31 July 1920 | Peter John Mitchell Thomas (CON) | Conway |
4 October 1920 | William Francis Martin Maddan (CON) | Hitchin |
5 October 1920 | Hon Richard Frederick Wood (CON) | Bridlington |
12 October 1920 | Rt Hon Arthur Christopher John Soames (CON) | Bedford |
16 October 1920 | Desmond Louis Donnelly (LAB) | Pembrokeshire |
2 November 1920 | Walter Harris Loveys (CON) | Chichester |
2 November 1920 | William Geraint Oliver Morgan (NL & CON) | Denbigh |
7 November 1920 | Ronald Joseph Ledger (LAB Co-op) | Romford |
11 November 1920 | Roy Harris Jenkins (LAB) | Birmingham Stechford |
11 December 1920 | Robert William Elliott (CON) | Newcastle upon Tyne North |
16 January 1921 | George Morgan Thomson (LAB) | Dundee East |
27 January 1921 | Maurice Victor Macmillan (CON) | Halifax |
18 March 1921 | David Ginsburg (LAB) | Dewsbury |
11 May 1921 | Walter Ian Percival (CON) | Southport |
8 June 1921 | Gordon Thomas Calthrop Campbell (CON) | Moray & Nairnshire |
15 September 1921 | William Yates (CON) | The Wrekin |
3 October 1921 | Alastair Brian Clarke Harrison (CON) | Maldon |
26 October 1921 | George Forrest (CON) | Mid Ulster |
29 November 1921 | James Sidney Rawdon Scott-Hopkins (CON) | North Cornwall |
19 December 1921 | George Wilfred Proudfoot (CON) | Cleveland |
4 January 1922 | Colin William Carstairs Turner (CON) | Woolwich West |
6 February 1922 | Raymond Llewellyn Mawby (CON) | Totnes |
20 June 1922 | Richard Phipps Hornby (CON) | Tonbridge |
10 July 1922 | Hon Antony Claud Frederick Lambton, Viscount Lambton (CON) | Berwick-upon-Tweed |
12 August 1922 | Humphrey Edward Gregory Atkins (CON) | Merton & Morden |
25 September 1922 | John Arnold Farr (CON) | Harborough |
14 November 1922 | Paul Glyn Williams (CON) | Sunderland South |
14 December 1922 | John Holbrook Osborn (NL & CON) | Sheffield Hallam |
2 May 1923 | Percy Basil Browne (CON) | Torrington |
16 July 1923 | Reginald Ernest Prentice (LAB) | East Ham North |
31 August 1923 | Sir Edward Charles Gurney Boyle, Bt (CON) | Birmingham Handsworth |
20 October 1923 | David William Ernest Webster (CON) | Weston-super-Mare |
1 November 1923 | James Edward Ramsden (CON) | Harrogate |
25 November 1923 | William Donald Chapman (LAB) | Birmingham Northfield |
27 January 1924 | William Radcliffe van Straubenzee (CON) | Wokingham |
16 April 1924 | Geoffrey Johnson Smith (CON) | Holborn & St Pancras South |
18 April 1924 | Roy Mason (LAB) | Barnsley |
28 May 1924 | Edward Dillon Lott du Cann (CON) | Taunton |
28 May 1924 | Aubrey Geoffrey Frederick Rippon (CON) | Norwich South |
10 July 1924 | Denzil Kingston Freeth (CON) | Basingstoke |
16 September 1924 | Dr Alan Eric Thompson (LAB) | Dunfermline Burghs |
18 September 1924 | Judith Constance Mary Hart (LAB) | Lanark |
20 November 1924 | David Ernest Campbell Price (CON) | Eastleigh |
30 March 1925 | John Julius Wells (CON) | Maidstone |
3 April 1925 | Hon Anthony Neil Wedgewood Benn (LAB) | Bristol South East |
6 April 1925 | William Marcus John Worsley (CON) | Keighley |
17 May 1925 | Ian MacArthur (CON) | Perth & East Perthshire |
28 July 1925 | John Thomson Stonehouse (LAB Co-op) | Wednesbury |
15 September 1925 | John Benedict Eden (CON) | Bournemouth West |
13 October 1925 | Margaret Hilda Thatcher (CON) | Finchley |
27 October 1925 | Philip Norman Hocking (CON) | Coventry South |
1 November 1925 | Dr Jesse Dickson Mabon (LAB Co-op) | Greenock |
3 November 1925 | Philip Carter Goodhart (CON) | Beckenham |
21 February 1926 | Humphry John Berkeley (CON) | Lancaster |
27 February 1926 | Peter Frank Hannibal Emery (CON) | Reading |
23 September 1926 | Stanley Raymond McMaster (CON) | Belfast East |
27 October 1926 | Alan Cripps Nind Hopkins (NL & CON) | Bristol North East |
14 November 1926 | Dudley Gordon Smith (CON) | Brentford & Chiswick |
5 March 1927 | Robert Alexander Lindsay, Baron Balniel (CON) | Hertford |
27 March 1927 | Anthony Henry Fanshawe Royle (CON) | Richmond (Surrey) |
17 July 1927 | Gerald William Reynolds (LAB) | Islington North |
14 August 1927 | John Victor Woollam (CON) | Liverpool West Derby |
5 October 1927 | Bruce Millan (LAB) | Glasgow Craigton |
11 October 1927 | James Michael Leathes Prior (CON) | Lowestoft |
23 November 1927 | James Michael Coulson (CON) | Kingston-upon-Hull North |
25 November 1927 | William Fergus Montgomery (CON) | Newcastle upon Tyne East |
8 January 1928 | John Edward Hugh Rees (CON) | Swansea West |
10 January 1928 | Robert Chichester-Clark (CON) | Londonderry |
14 March 1928 | Richard William Marsh (LAB) | Greenwich |
18 May 1928 | Peter Michael Kirk (CON) | Gravesend |
18 October 1928 | Marcus Richard Kimball (CON) | Gainsborough |
17 February 1929 | Hon Nicholas Ridley (CON) | Cirencester & Tewkesbury |
11 April 1929 | Henry Maitland Clark (CON) | North Antrim |
29 April 1929 | John Jeremy Thorpe (LIB) | North Devon |
1 February 1930 | Peter Hannay Bailey Tapsell (CON) | Nottingham West |
29 May 1930 | Robert Gordon Cooke (CON) | Bristol West |
2 July 1930 | Basil Reginald Vincent Zianai de Ferranti (CON) | Morecambe & Lonsdale |
11 July 1930 | John Harold Hollingworth (CON) | Birmingham All Saints |
22 July 1930 | Charles Brooke Longbottom (CON) | York |
8 December 1930 | Julian Michael Gordon Critchley (CON) | Rochester & Chatham |
28 January 1931 | Timothy Peter Geoffrey Kitson (CON) | Richmond (Yorks) |
31 January 1931 | Christopher John Chataway (CON) | Lewisham North |
5 November 1931 | John Morris (LAB) | Aberavon |
1 July 1932 | William Stratton Mills (CON) | Belfast North |
10 August 1935 | Patrick Wolrige-Gordon (CON) | East Aberdeenshire |
9 October 1935 | Henry Paul Guinness Channon (CON) | Southend West |