18 June 1898 | David Weitzman (LAB) | Hackney North & Stoke Newington |
29 October 1900 | Marcus Lipton (LAB) | Lambeth Central |
18 July 1901 | Rt Hon George Russell Strauss (LAB) | Vauxhall |
13 July 1902 | Maurice Orbach (LAB) | Stockport South |
18 October 1902 | Sir Alfred Davies Devonsher Broughton (LAB) | Batley & Morley |
1 January 1903 | Sir Myer Galpern (LAB) | Glasgow Shettleston |
24 July 1904 | Richard Kelley (LAB) | Don Valley |
28 July 1904 | Rt Hon John Selwyn Brooke Lloyd (CON) | Wirral |
16 January 1905 | Robert J Edwards (LAB Co-op) | Wolverhampton South East |
8 December 1905 | Julius Silverman (LAB) | Birmingham Erdington |
27 December 1905 | Frederick Frank Arthur Burden (CON) | Gillingham |
15 July 1906 | Herbert John Harvey Parker (LAB) | Dagenham |
5 October 1906 | Sir John Charles Rodgers, Bt (CON) | Sevenoaks |
6 November 1906 | Rt Hon Robert Michael Maitland Stewart (LAB) | Fulham |
7 February 1907 | Rt Hon Arthur George Bottomley (LAB) | Middlesbrough |
23 March 1907 | Rt Hon Douglas Patrick Thomas Jay (LAB) | Battersea North |
30 May 1907 | Evelyn Mansfield King (CON) | South Dorset |
6 June 1907 | Sir James Harwood Harrison, Bt (CON) | Eye |
12 June 1907 | Harold Boardman (LAB) | Leigh |
July 1907 | Jasper More (CON) | Ludlow |
18 August 1907 | Sir Donald Kaberry, Bt (CON) | Leeds North West |
3 November 1907 | Sir Stephen James McAdden (CON) | Southend East |
25 April 1908 | Ernest George Perry (LAB) | Battersea South |
14 May 1908 | Albert Roberts (LAB) | Normanton |
24 May 1908 | Frank Tomney (LAB) | Hammersmith North |
18 June 1908 | Joseph Percival William Mallalieu (LAB) | Huddersfield East |
9 July 1908 | Ian Mikardo (LAB) | Bethnal Green & Bow |
27 July 1908 | Hugh Gater Jenkins (LAB) | Putney |
12 August 1908 | Rt Hon Sir David Lockhart-Muir Renton (CON) | Huntingdon |
12 August 1908 | Edwin Wainwright (LAB) | Dearne Valley |
16 September 1908 | James Johnson (LAB) | Kingston-upon-Hull West |
26 September 1908 | Hugh James Delargy (LAB) | Thurrock |
26 September 1908 | Daniel Jones (LAB) | Burnley |
11 November 1908 | Adam Hunter (LAB) | Dunfermline |
24 December 1908 | Rt Hon Ernest Fernyhough (LAB) | Jarrow |
29 January 1909 | Rt Hon Thomas George Thomas (LAB) | Cardiff West |
12 July 1909 | Arnold John Shaw (LAB) | Ilford South |
14 July 1909 | Rt Hon Sir Arthur James Irvine (LAB) | Liverpool Edge Hill |
16 July 1909 | Ronald Howard Lewis (LAB) | Carlisle |
25 July 1909 | Bryant Godman Irvine (CON) | Rye |
19 October 1909 | William Watson Small (LAB) | Glasgow Garscadden |
5 April 1910 | Raphael Herman Tuck (LAB) | Watford |
13 April 1910 | Rt Hon Sir Derek Colclough Walker-Smith, Bt (CON) | East Hertfordshire |
22 April 1910 | Leslie Spriggs (LAB) | St Helens |
20 May 1910 | John Dunlop (VUPP) | Mid Ulster |
9 June 1910 | Ifor Davies (LAB) | Gower |
5 July 1910 | Albert Percy Costain (CON) | Folkestone & Hythe |
6 October 1910 | Rt Hon Barbara Anne Castle (LAB) | Blackburn |
19 October 1910 | Harold James Boyden (LAB) | Bishop Auckland |
13 November 1910 | Rt Hon Frederick Thomas Willey (LAB) | Sunderland North |
13 December 1910 | Joyce Shore Butler (LAB Co-op) | Wood Green |
25 February 1911 | Edward Joseph Fletcher (LAB) | Darlington |
2 March 1911 | Maurice Edelman (LAB) | Coventry North West |
7 April 1911 | Rt Hon William Ross (LAB) | Kilmarnock |
30 June 1911 | Arthur Blenkinsopp (LAB) | South Shields |
30 June 1911 | Rt Hon Rodney Graham Page (CON) | Crosby |
22 July 1911 | Dr Reginald Frederick Brittain Bennett (CON) | Fareham |
21 September 1911 | Sir Frederick John Frank Hall, Bt (CON) | Wycombe |
27 October 1911 | Peter Muir Doig (LAB) | Dundee West |
29 October 1911 | Thomas Henry Swain (LAB) | North East Derbyshire |
24 November 1911 | Robert Edward Woof (LAB) | Blaydon |
27 March 1912 | Rt Hon Leonard James Callaghan (LAB) | Cardiff South East |
3 May 1912 | Richard Buchanan (LAB) | Glasgow Springburn |
10 May 1912 | Edward Lucas Gardner (CON) | South Fylde |
9 June 1912 | Thomas William Urwin (LAB) | Houghton-le-Spring |
16 June 1912 | Rt Hon John Enoch Powell (UU) | South Down |
4 August 1912 | Arthur Montague Frank Palmer (LAB Co-op) | Bristol North East |
7 August 1912 | Paul Lancelot Hawkins (CON) | South West Norfolk |
10 August 1912 | William Hamling (LAB) | Woolwich West |
1 September 1912 | Gwynfor Richard Evans (PC) | Carmarthen |
8 September 1912 | Angus Edmund Upton Maude (CON) | Stratford-on-Avon |
30 September 1912 | Ralph Bonner Pink (CON) | Portsmouth South |
11 October 1912 | John Howard Cordle (CON) | Bournemouth East |
24 October 1912 | Sir John Edward Gilmour, Bt (CON) | East Fife |
6 November 1912 | Sir George Evelyn Sinclair (CON) | Dorking |
17 December 1912 | Rt Hon Edward Watson Short (LAB) | Newcastle upon Tyne Central |
3 February 1913 | John Robertson (LAB) | Paisley |
27 February 1913 | Frank Julian Allaun (LAB) | Salford East |
3 March 1913 | Rt Hon Robert Joseph Mellish (LAB) | Bermondsey |
9 March 1913 | George Burnaby Drayson (CON) | Skipton |
7 April 1913 | Rt Hon Sir Geoffrey Stanley de Freitas (LAB) | Kettering |
15 April 1913 | Sir Edward Joseph Brown (CON) | Bath |
18 May 1913 | Harry Selby (LAB) | Glasgow Govan |
28 June 1913 | William Wilson (LAB) | Coventry South East |
14 July 1913 | Sir Nigel Thomas Loveridge Fisher (CON) | Surbiton |
23 July 1913 | Rt Hon Michael Mackintosh Foot (LAB) | Ebbw Vale |
3 August 1913 | Sir Paul Elmore Oliver Bryan (CON) | Howden |
12 August 1913 | Rt Hon Margaret Betty Harvie Anderson (CON) | East Renfrewshire |
29 August 1913 | Rt Hon Joseph Grimond (LIB) | Orkney & Shetland |
15 January 1914 | Rt Hon Norman Harold Lever (LAB) | Manchester Central |
1 February 1914 | Laurence Anstice Pavitt (LAB Co-op) | Brent South |
24 February 1914 | Alfred Thomas Evans (LAB) | Caerphilly |
26 February 1914 | Alan Michael Clark Hutchison (CON) | Edinburgh South |
17 March 1914 | Rt Hon Joseph Bradshaw Godber (CON) | Grantham |
17 March 1914 | Joseph Harper (LAB) | Pontefract & Castleford |
4 April 1914 | Simon Mahon (LAB) | Bootle |
14 April 1914 | Ronald McMillan Bell (CON) | Beaconsfield |
30 April 1914 | Rt Hon Thomas Frederick Peart (LAB) | Workington |
5 May 1914 | Charles Fletcher Fletcher-Cooke (CON) | Darwen |
8 May 1914 | Henry Oscar Murton (CON) | Poole |
18 May 1914 | Anthony Fell (CON) | Yarmouth |
19 June 1914 | Morgan Charles Morgan-Giles (CON) | Winchester |
24 June 1914 | Sir Bernard Richard Braine (CON) | South East Essex |
27 September 1914 | George Maclean Park (LAB) | Coventry North East |
12 January 1915 | Ernest Armstrong (LAB) | North West Durham |
10 March 1915 | Ernest Alan Fitch (LAB) | Wigan |
25 March 1915 | William Percival Grieve (CON) | Solihull |
1 May 1915 | Harry George Lamborn (LAB) | Peckham |
8 June 1915 | Sir Julian Errington Ridsdale (CON) | Harwich |
2 July 1915 | Thomas William Torney (LAB) | Bradford South |
24 July 1915 | Robert Bowen Cant (LAB) | Stoke-on-Trent Central |
22 September 1915 | William Thomas Williams (LAB Co-op) | Warrington |
23 October 1915 | Albert Arthur Jones (CON) | Daventry |
19 November 1915 | Lena May Jeger (LAB) | Holborn & St Pancras South |
14 December 1915 | John Anthony Kershaw (CON) | Stroud |
8 January 1916 | Rt Hon John Emerson Harding Davies (CON) | Knutsford |
23 January 1916 | Airey Middleton Sheffield Neave (CON) | Abingdon |
1 March 1916 | John Desmond Cronin (LAB) | Loughborough |
11 March 1916 | Rt Hon James Harold Wilson (LAB) | Huyton |
26 April 1916 | Ren?e Short (LAB) | Wolverhampton North East |
13 June 1916 | Ronald Henry Atkins (LAB) | Preston North |
30 June 1916 | Sir John Anthony Langford-Holt (CON) | Shrewsbury |
1 July 1916 | Kenneth Lewis (CON) | Rutland & Stamford |
9 July 1916 | Rt Hon Edward Richard George Heath (CON) | Sidcup |
10 July 1916 | Harry Philp Heggie Gourlay (LAB) | Kirkcaldy |
24 July 1916 | Walter Ernest Padley (LAB) | Ogmore |
15 August 1916 | Sir Herbert Raymond Gower (CON) | Barry |
14 September 1916 | Rt Hon Cledwyn Hughes (LAB) | Anglesey |
26 September 1916 | Dr Alan Jack Glyn (CON) | Windsor & Maidenhead |
19 October 1916 | Patrick Henry Bligh Wall (CON) | Haltemprice |
11 November 1916 | Rt Hon Leonard Robert Carr (CON) | Carshalton |
19 November 1916 | William Rupert Rees-Davies (CON) | Thanet West |
3 December 1916 | Harry Neil Marten (CON) | Banbury |
14 January 1917 | Sydney James Bidwell (LAB) | Ealing Southall |
6 February 1917 | James Dempsey (LAB) | Coatbridge & Airdrie |
21 February 1917 | Arthur William John Lewis (LAB) | Newham North West |
7 March 1917 | Rt Hon Reginald Maudling (CON) | Chipping Barnet |
10 March 1917 | Hon Thomas Galloway Dunlop Galbraith (CON) | Glasgow Hillhead |
12 March 1917 | Thomas Normanton (CON) | Cheadle |
14 March 1917 | Philip Welsby Holland (CON) | Carlton |
22 April 1917 | Leopold Abse (LAB) | Pontypool |
5 June 1917 | Alexander Wilson (LAB) | Hamilton |
26 June 1917 | William Winter Hamilton (LAB) | Central Fife |
6 July 1917 | John Jakob Mendelson (LAB) | Penistone |
23 July 1917 | John Heydon Romaine Stokes (CON) | Halesowen & Stourbridge |
30 August 1917 | Rt Hon Denis Winston Healey (LAB) | Leeds East |
25 September 1917 | Richard Crawshaw (LAB) | Liverpool Toxteth |
18 October 1917 | William Gibson Haig Clark (CON) | Croydon South |
21 November 1917 | Walter Hamlet Johnson (LAB) | Derby South |
17 January 1918 | Sir Keith Sinjohn Joseph, Bt (CON) | Leeds North East |
23 January 1918 | Rt Hon Hugh Charles Patrick Joseph Fraser (CON) | Stafford & Stone |
28 January 1918 | Trevor Herbert Harry Skeet (CON) | Bedford |
2 March 1918 | Martin Henry Flannery (LAB) | Sheffield Hillsborough |
6 March 1918 | Rt Hon Samuel Charles Silkin (LAB) | Dulwich |
11 March 1918 | James Hamilton (LAB) | Bothwell |
11 April 1918 | Richard Scurrah Wainwright (LIB) | Colne Valley |
7 June 1918 | John Alec Biggs-Davison (CON) | Epping Forest |
20 June 1918 | William Charles Whitlock (LAB) | Nottingham North |
28 June 1918 | Rt Hon William Stephen Ian Whitelaw (CON) | Penrith & The Border |
1 July 1918 | Rt Hon Sydney Irving (LAB Co-op) | Dartford |
3 July 1918 | Rt Hon Frederick William Mulley (LAB) | Sheffield Park |
5 July 1918 | Michael Aubrey Hamilton (CON) | Salisbury |
27 July 1918 | Stanley George Thorne (LAB) | Preston South |
29 August 1918 | Rt Hon Charles Anthony Raven Crosland (LAB) | Grimsby |
20 September 1918 | Alec Woodall (LAB) | Hemsworth |
26 October 1918 | William John Molloy (LAB) | Ealing North |
2 December 1918 | Sir Frederick Mackarness Bennett (CON) | Torbay |
3 January 1919 | David Carol MacDonell Mather (CON) | Esher |
12 February 1919 | Thomas McLellan McMillan (LAB) | Glasgow Central |
13 February 1919 | Rt Hon John Wynne William Peyton (CON) | Yeovil |
27 March 1919 | Rt Hon Harold Julian Amery (CON) | Brighton Pavilion |
18 May 1919 | Hugh Dunbar Brown (LAB) | Glasgow Provan |
18 June 1919 | Edward L Leadbitter (LAB) | Hartlepool |
23 June 1919 | David Lance Crouch (CON) | Canterbury |
26 June 1919 | Rt Hon Sir Peter Anthony Grayson Rawlinson (CON) | Epsom & Ewell |
18 July 1919 | Frederic Petre Crowder (CON) | Ruislip-Northwood |
27 August 1919 | John Donkin Dormand (LAB) | Easington |
16 September 1919 | Arthur John Page (CON) | Harrow West |
30 November 1919 | Victor Henry Goodhew (CON) | St Albans |
25 December 1919 | David Pelham James (CON) | North Dorset |
3 January 1920 | Hugh McCartney (LAB) | Central Dunbartonshire |
21 March 1920 | William Edward Garrett (LAB) | Wallsend |
18 April 1920 | Walter Clegg (CON) | North Fylde |
15 June 1920 | Kenneth Marks (LAB) | Manchester Gorton |
17 June 1920 | Albert Edward Patrick Duffy (LAB) | Sheffield Attercliffe |
23 June 1920 | Alexander Eadie (LAB) | Midlothian |
31 July 1920 | Rt Hon Peter John Mitchell Thomas (CON) | Hendon South |
16 August 1920 | Dr Maurice Solomon Miller (LAB) | East Kilbride |
27 August 1920 | James Henry Molyneaux (UU) | South Antrim |
3 October 1920 | Edward Stanley Bishop (LAB) | Newark |
5 October 1920 | Rt Hon Richard Frederick Wood (CON) | Bridlington |
9 October 1920 | Michael Norman Shaw (CON) | Scarborough |
17 October 1920 | Donald James Stewart (SNP) | Western Isles |
27 October 1920 | Sir Anthony John Charles Meyer, Bt (CON) | West Flint |
2 November 1920 | William Geraint Oliver Morgan (CON) | Denbigh |
11 November 1920 | Rt Hon Roy Harris Jenkins (LAB) | Birmingham Stechford |
17 November 1920 | Lewis Carter-Jones (LAB) | Eccles |
25 November 1920 | Bruce Bernard Weatherill (CON) | Croydon North East |
7 December 1920 | John Deane Spence (CON) | Thirsk & Malton |
11 December 1920 | Sir Robert William Elliott (CON) | Newcastle upon Tyne North |
18 December 1920 | Rt Hon Merlyn Rees (LAB) | Leeds South |
2 January 1921 | Walter Harrison (LAB) | Wakefield |
27 January 1921 | Rt Hon Maurice Victor Macmillan (CON) | Farnham |
1 February 1921 | Russell Whiston Kerr (LAB) | Feltham & Heston |
18 March 1921 | David Ginsburg (LAB) | Dewsbury |
4 May 1921 | Stephen Lewis Edmonstone Hastings (CON) | Mid Bedfordshire |
11 May 1921 | Walter Ian Percival (CON) | Southport |
16 May 1921 | Robert Crofton Brown (LAB) | Newcastle upon Tyne West |
30 May 1921 | Ian Stewart Lloyd (CON) | Havant & Waterloo |
5 July 1921 | Vera Joan Maynard (LAB) | Sheffield Brightside |
15 August 1921 | Rt Hon Edmund Emanuel Dell (LAB) | Birkenhead |
22 September 1921 | Ronald William Brown (LAB) | Hackney South & Shoreditch |
22 September 1921 | Peter McLay Mills (CON) | West Devon |
25 September 1921 | Frank Hatton (LAB) | Manchester Moss Side |
10 October 1921 | Neil George Carmichael (LAB) | Glasgow Kelvingrove |
5 November 1921 | Albert William Stallard (LAB) | St Pancras North |
8 November 1921 | Keith Monin Stainton (CON) | Sudbury & Woodbridge |
29 November 1921 | James Sidney Rawdon Scott-Hopkins (CON) | West Derbyshire |
3 December 1921 | Leopold Raymond Fletcher (LAB) | Ilkeston |
6 December 1921 | George Colin Jackson (LAB) | Brighouse & Spenborough |
12 January 1922 | Eric Samuel Heffer (LAB) | Liverpool Walton |
6 February 1922 | Raymond Llewellyn Mawby (CON) | Totnes |
13 February 1922 | Rt Hon Francis Leslie Pym (CON) | Cambridgeshire |
8 April 1922 | Millie Miller (LAB) | Ilford North |
10 April 1922 | James White (LAB) | Glasgow Pollok |
3 June 1922 | Joseph Jabez Dean (LAB) | Leeds West |
15 June 1922 | Rt Hon Ronald King Murray (LAB) | Edinburgh Leith |
24 June 1922 | John Jacob Dunnett (LAB) | Nottingham East |
12 August 1922 | Rt Hon Humphrey Edward Gregory Atkins (CON) | Spelthorne |
19 August 1922 | Rt Hon David Hedley Ennals (LAB) | Norwich North |
23 August 1922 | James Tinn (LAB) | Redcar |
24 September 1922 | David William Stennis Stuart Lane (CON) | Cambridge |
25 September 1922 | John Arnold Farr (CON) | Harborough |
4 October 1922 | Peter Allan Renshaw Blaker (CON) | Blackpool South |
4 October 1922 | Hector Seymour Peter Monro (CON) | Dumfries |
27 October 1922 | Norman Findlay Buchan (LAB) | West Renfrewshire |
16 November 1922 | Kenneth Lomas (LAB) | Huddersfield West |
6 December 1922 | John Ashley (LAB) | Stoke-on-Trent South |
14 December 1922 | John Holbrook Osborn (CON) | Sheffield Hallam |
1 March 1923 | Andrew Matthew William Faulds (LAB) | Warley East |
10 March 1923 | Sir Robert Michael Oldfield Havers (CON) | Wimbledon |
17 March 1923 | Hon Robert Thomas Boscawen (CON) | Wells |
18 March 1923 | Rt Hon John Ernest Silkin (LAB) | Deptford |
25 March 1923 | Norman George Atkinson (LAB) | Tottenham |
30 March 1923 | Frank Oswald Hooley (LAB) | Sheffield Heeley |
5 April 1923 | Rt Hon Stanley Orme (LAB) | Salford West |
3 May 1923 | Edward Loyden (LAB) | Liverpool Garston |
4 May 1923 | Charles Graham Irving (CON) | Cheltenham |
25 May 1923 | Ralph Frederick Howell (CON) | North Norfolk |
11 June 1923 | Dr Gerard Folliott Vaughan (CON) | Reading South |
9 July 1923 | Joan Christabel Jill Knight (CON) | Birmingham Edgbaston |
16 July 1923 | Rt Hon Reginald Ernest Prentice (LAB) | Newham North East |
23 August 1923 | Eric Ogden (LAB) | Liverpool West Derby |
28 August 1923 | Josephine Richardson (LAB) | Barking |
4 September 1923 | Denis Herbert Howell (LAB) | Birmingham Small Heath |
13 September 1923 | Robert Edward Sheldon (LAB) | Ashton-under-Lyne |
16 September 1923 | Sydney Tierney (LAB) | Birmingham Yardley |
14 October 1923 | Joel Barnett (LAB) | Heywood & Royton |
24 October 1923 | Bernard Conlan (LAB) | Gateshead East |
27 November 1923 | Neville Devonshire Sandelson (LAB) | Hayes & Harlington |
13 January 1924 | Ivor Robert Stanbrook (CON) | Orpington |
27 January 1924 | William Radcliffe van Straubenzee (CON) | Wokingham |
15 March 1924 | Robert Thomas Ellis (LAB) | Wrexham |
16 April 1924 | Geoffrey Johnson Smith (CON) | East Grinstead |
18 April 1924 | Rt Hon Roy Mason (LAB) | Barnsley |
24 April 1924 | Clement Raphael Freud (LIB) | Isle of Ely |
5 May 1924 | Thomas Russell Fairgrieve (CON) | West Aberdeenshire |
20 May 1924 | Rt Hon Peter David Shore (LAB) | Stepney & Poplar |
28 May 1924 | Rt Hon Edward Dillon Lott du Cann (CON) | Taunton |
28 May 1924 | Reginald Edwin Eyre (CON) | Birmingham Hall Green |
28 May 1924 | Rt Hon Aubrey Geoffrey Frederick Rippon (CON) | Hexham |
17 June 1924 | John Stuart Forrester (LAB) | Stoke-on-Trent North |
21 June 1924 | Alfred George Fletcher Hall-Davis (CON) | Morecambe & Lonsdale |
7 July 1924 | Gordon Alexander Thomas Bagier (LAB) | Sunderland South |
8 July 1924 | Mary Elaine Kellett-Bowman (CON) | Lancaster |
12 August 1924 | Trevor Alec Jones (LAB) | Rhondda |
10 September 1924 | Daniel Edmund Awdry (CON) | Chippenham |
14 September 1924 | Arthur Paul Dean (CON) | North Somerset |
18 September 1924 | Rt Hon Judith Constance Mary Hart (LAB) | Lanark |
11 October 1924 | George Grant (LAB) | Morpeth |
20 November 1924 | David Ernest Campbell Price (CON) | Eastleigh |
2 December 1924 | Rt Hon William Craig (VUPP) | Belfast East |
12 February 1925 | Hon Anthony George Berry (CON) | Enfield Southgate |
20 February 1925 | Norman Alexander Miscampbell (CON) | Blackpool North |
26 March 1925 | Thomas Edward Graham (LAB Co-op) | Edmonton |
26 March 1925 | Hugh Emlyn Hooson (LIB) | Montgomery |
30 March 1925 | John Julius Wells (CON) | Maidstone |
1 April 1925 | Benjamin Thomas Ford (LAB) | Bradford North |
3 April 1925 | Rt Hon Anthony Neil Wedgewood Benn (LAB) | Bristol South East |
15 April 1925 | Geraint Wyn Howells (LIB) | Cardigan |
11 May 1925 | Dr Rhodes Boyson (CON) | Brent North |
25 May 1925 | Eldon Wylie Griffiths (CON) | Bury St Edmunds |
29 May 1925 | John Anthony Grant (CON) | Harrow Central |
9 June 1925 | Royston John Hughes (LAB) | Newport |
10 June 1925 | John Stradling Thomas (CON) | Monmouth |
13 July 1925 | David Lambie (LAB) | Central Ayrshire |
28 July 1925 | Rt Hon John Thomson Stonehouse (LAB Co-op) | Walsall North |
8 August 1925 | Bernard John Hayhoe (CON) | Brentford & Isleworth |
27 August 1925 | David John Watkins (LAB) | Consett |
9 September 1925 | John Warren Loveridge (CON) | Upminster |
15 September 1925 | Rt Hon Sir John Benedict Eden, Bt (CON) | Bournemouth West |
19 September 1925 | Donald Richard Coleman (LAB) | Neath |
4 October 1925 | James Wilton Spicer (CON) | West Dorset |
13 October 1925 | Rt Hon Margaret Hilda Thatcher (CON) | Finchley |
1 November 1925 | Dr Jesse Dickson Mabon (LAB Co-op) | Greenock & Port Glasgow |
3 November 1925 | Philip Carter Goodhart (CON) | Beckenham |
7 November 1925 | George Rodgers (LAB) | Chorley |
27 December 1925 | I Hamish Watt (SNP) | Banff |
30 January 1926 | James Anthony Dunn (LAB) | Liverpool Kirkdale |
24 February 1926 | Reginald Yarnitz Freeson (LAB) | Brent East |
27 February 1926 | Peter Frank Hannibal Emery (CON) | Honiton |
6 April 1926 | Rev Ian Richard Kyle Paisley (DUP) | North Antrim |
9 April 1926 | Gerard Fitt (SDLP) | Belfast West |
13 April 1926 | Thomas George Bradley (LAB) | Leicester East |
26 April 1926 | Ian Campbell (LAB) | West Dunbartonshire |
3 May 1926 | Michael Thomas Francis McGuire (LAB) | Ince |
4 May 1926 | David Leonard Stoddart (LAB) | Swindon |
17 May 1926 | Edward Lyons (LAB) | Bradford West |
8 June 1926 | Cranley Gordon Douglas Onslow (CON) | Woking |
13 June 1926 | Geoffrey Finsberg (CON) | Hampstead |
27 June 1926 | Michael James Hugh Alison (CON) | Barkston Ash |
6 July 1926 | Stephen Sherlock Ross (LIB) | Isle of Wight |
8 July 1926 | Rt Hon Ian Hedworth John Little Gilmour (CON) | Chesham & Amersham |
29 July 1926 | Alfred James Wellbeloved (LAB) | Erith & Crayford |
15 August 1926 | Kenneth Robin Warren (CON) | Hastings |
7 September 1926 | Rt Hon Charles Patrick Fleeming Jenkin (CON) | Wanstead & Woodford |
31 October 1926 | David Evan Trant Luard (LAB) | Oxford |
14 November 1926 | Dudley Gordon Smith (CON) | Warwick & Leamington |
20 November 1926 | Peter Kingsley Archer (LAB) | Warley West |
9 December 1926 | Peter Wynford Innes Rees (CON) | Dover & Deal |
14 December 1926 | Charles Richard Morris (LAB) | Manchester Openshaw |
20 December 1926 | Rt Hon Sir Richard Edward Geoffrey Howe (CON) | East Surrey |
28 January 1927 | James Callaghan (LAB) | Middleton & Prestwich |
27 March 1927 | Sir Anthony Henry Fanshawe Royle (CON) | Richmond (Surrey) |
5 April 1927 | Dr John William Gilbert (LAB) | Dudley East |
6 May 1927 | Michael Hilary Arthur Roberts (CON) | Cardiff North West |
18 May 1927 | Richard Bernard Frank Stewart Body (CON) | Holland with Boston |
11 June 1927 | John Marcus Fox (CON) | Shipley |
21 June 1927 | Hugh Alexis Louis Rossi (CON) | Hornsey |
23 June 1927 | Bruce Leslie Home Douglas-Mann (LAB) | Mitcham & Morden |
28 June 1927 | James Hamish Hector Northey Gray (CON) | Ross & Cromarty |
10 July 1927 | Ioan Lyonel Evans (LAB Co-op) | Aberdare |
12 July 1927 | Harold Walker (LAB) | Doncaster |
15 July 1927 | Caerwyn Eifion Roderick (LAB) | Brecon & Radnor |
31 July 1927 | Stanley Cohen (LAB) | Leeds South East |
13 August 1927 | John Michael Hubert Lee (LAB) | Birmingham Handsworth |
22 August 1927 | Richard Charles Mitchell (LAB) | Southampton Itchen |
5 October 1927 | Bruce Millan (LAB) | Glasgow Craigton |
11 October 1927 | Rt Hon James Michael Leathes Prior (CON) | Lowestoft |
14 November 1927 | Sir Brandon Meredith Rhys Williams, Bt (CON) | Kensington |
15 November 1927 | James Gregor MacKenzie (LAB) | Rutherglen |
25 November 1927 | William Fergus Montgomery (CON) | Altrincham & Sale |
9 January 1928 | Robert Anthony Bevis Durant (CON) | Reading North |
18 January 1928 | Terence Langley Higgins (CON) | Worthing |
12 March 1928 | Roland Dunstan Moyle (LAB) | Lewisham East |
23 March 1928 | Alfred R Morris (LAB Co-op) | Manchester Wythenshawe |
13 April 1928 | Hon Alan Kenneth McKenzie Clark (CON) | Plymouth Sutton |
18 May 1928 | Peter Michael Kirk (CON) | Saffron Walden |
28 May 1928 | Albert Edward Booth (LAB) | Barrow-in-Furness |
7 June 1928 | Geoffrey Hugh Dodsworth (CON) | South West Hertfordshire |
20 June 1928 | David Bower Mitchell (CON) | Basingstoke |
28 June 1928 | John Michael Gorst (CON) | Hendon North |
28 June 1928 | Cyril Smith (LIB) | Rochdale |
11 July 1928 | Hon Greville Ewan Janner (LAB) | Leicester West |
16 July 1928 | James Alexander Kilfedder (UU) | North Down |
26 July 1928 | Sarah A Oppenheim (CON) | Gloucester |
7 August 1928 | Gwilym Edffrwd Roberts (LAB) | Cannock |
12 August 1928 | Maureen Morfydd Colquhoun (LAB) | Northampton North |
23 August 1928 | Nicholas Guy Barnett (LAB) | Greenwich |
11 September 1928 | George Henry Thompson (SNP) | Galloway |
18 October 1928 | Marcus Richard Kimball (CON) | Gainsborough |
28 October 1928 | William Thomas Rodgers (LAB) | Stockton |
7 November 1928 | Arthur Davidson (LAB) | Accrington |
13 November 1928 | Alan David Walder (CON) | Clitheroe |
28 November 1928 | Dennis Murray Walters (CON) | Westbury |
29 November 1928 | James Alexander Lamond (LAB) | Oldham East |
6 December 1928 | Stanley Clinton Davis (LAB) | Hackney Central |
19 December 1928 | Philip Antony Fyson Buck (CON) | Colchester |
17 February 1929 | Hon Nicholas Ridley (CON) | Cirencester & Tewkesbury |
6 March 1929 | Hilary Duppa Miller (CON) | Bromsgrove & Redditch |
16 March 1929 | Ronald Richard Thomas (LAB) | Bristol North West |
5 April 1929 | Francis Patrick McElhone (LAB) | Glasgow Queen's Park |
18 April 1929 | Peter Maudslay Hordern (CON) | Horsham & Crawley |
29 April 1929 | Eric Moonman (LAB) | Basildon |
29 April 1929 | Rt Hon John Jeremy Thorpe (LIB) | North Devon |
18 May 1929 | Norman Anthony Francis St John Stevas (CON) | Chelmsford |
25 May 1929 | Thomas Litterick (LAB) | Birmingham Selly Oak |
28 May 1929 | Patrick Michael Ernest David McNair-Wilson (CON) | New Forest |
7 July 1929 | Mark Carlisle (CON) | Runcorn |
10 July 1929 | Winifred Margaret Ewing (SNP) | Moray & Nairn |
2 August 1929 | John Gordon Hannam (CON) | Exeter |
19 August 1929 | Michael Francis Lovell Cocks (LAB) | Bristol South |
20 August 1929 | Michael Joseph O'Halloran (LAB) | Islington North |
24 August 1929 | Prof John Pitcairn Mackintosh (LAB) | Berwick & East Lothian |
26 August 1929 | Alexander MacPherson Fletcher (CON) | Edinburgh North |
2 September 1929 | Meredith Francis Maguire (Ind Rep) | Fermanagh & South Tyrone |
11 September 1929 | Patrick Barnabas Burke Mayhew (CON) | Royal Tunbridge Wells |
19 September 1929 | Robert Arthur McCrindle (CON) | Brentwood & Ongar |
8 October 1929 | Beatrice Boothroyd (LAB) | West Bromwich West |
27 October 1929 | John Leonard Hunt (CON) | Ravensbourne |
30 October 1929 | William Jeremy Masefield Shelton (CON) | Streatham |
3 November 1929 | Timothy Hugh Francis Raison (CON) | Aylesbury |
17 January 1930 | William Richard Benyon (CON) | Buckingham |
19 January 1930 | Thomas Michael Cox (LAB) | Tooting |
22 January 1930 | Brian Kevin O'Malley (LAB) | Rotherham |
27 January 1930 | Roger Edward Sims (CON) | Chislehurst |
1 February 1930 | Peter Hannay Bailey Tapsell (CON) | Horncastle |
4 February 1930 | Arthur Stanley Newens (LAB Co-op) | Harlow |
17 February 1930 | Eric Douglas Harvey Hoyle (LAB) | Nelson & Colne |
8 March 1930 | Hon Douglas Richard Hurd (CON) | Mid Oxfordshire |
8 April 1930 | Andrew Bowden (CON) | Brighton Kemptown |
12 April 1930 | Bryan Edgar Magee (LAB) | Leyton |
16 May 1930 | John Dennis Concannon (LAB) | Mansfield |
29 May 1930 | Robert Gordon Cooke (CON) | Bristol West |
21 June 1930 | Gerald Bernard Kaufman (LAB) | Manchester Ardwick |
21 June 1930 | Robert Michael Marshall (CON) | Arundel |
29 June 1930 | Dr Jeremy William Bray (LAB) | Motherwell & Wishaw |
10 July 1930 | Ieuan Wyn Pritchard Roberts (CON) | Conway |
27 July 1930 | Rt Hon Shirley Vivian Teresa Brittain Williams (LAB) | Hertford & Stevenage |
14 August 1930 | Arthur Charles Latham (LAB) | Paddington |
19 September 1930 | Peter Lewis Rost (CON) | South East Derbyshire |
8 October 1930 | Nigel John Spearing (LAB) | Newham South |
12 October 1930 | Robert Michael Conal McNair-Wilson (CON) | Newbury |
12 October 1930 | David Wright Young (LAB) | Bolton East |
14 October 1930 | Alan John Williams (LAB) | Swansea West |
19 October 1930 | John Evans (LAB) | Newton |
22 October 1930 | John Ellis (LAB) | Brigg & Scunthorpe |
3 November 1930 | William John Biffen (CON) | Oswestry |
7 November 1930 | John Ryman (LAB) | Blyth |
29 November 1930 | Allen Lee Williams (LAB) | Hornchurch |
2 December 1930 | Roderick Lemonde MacFarquhar (LAB) | Belper |
8 December 1930 | Julian Michael Gordon Critchley (CON) | Aldershot |
10 December 1930 | Thomas Michael Jopling (CON) | Westmorland |
12 December 1930 | Hon Gwyneth Patricia Dunwoody (LAB) | Crewe |
24 December 1930 | Michael English (LAB) | Nottingham West |
15 January 1931 | Spencer le Marchant (CON) | High Peak |
20 January 1931 | Henry Ewing (LAB) | Stirling, Falkirk & Grangemouth |
28 January 1931 | Sir Timothy Peter Geoffrey Kitson (CON) | Richmond (Yorks) |
3 March 1931 | John Golding (LAB) | Newcastle-under-Lyme |
29 March 1931 | Norman Beresford Tebbit (CON) | Chingford |
7 April 1931 | Michael John Ward (LAB) | Peterborough |
26 May 1931 | Michael Lewis Brotherton (CON) | Louth |
26 May 1931 | Peter Derek Fry (CON) | Wellingborough |
6 June 1931 | Robert John Maxwell-Hyslop (CON) | Tiverton |
10 June 1931 | George Cunningham (LAB) | Islington South & Finsbury |
22 June 1931 | Gordon James Oakes (LAB) | Widnes |
17 July 1931 | Peter Hardy (LAB) | Rother Valley |
1 September 1931 | Cecil Edward Parkinson (CON) | South Hertfordshire |
8 September 1931 | John Laurence Garrett (LAB) | Norwich South |
9 September 1931 | Hon Dr Shirley Catherine Wynne Summerskill (LAB) | Halifax |
22 September 1931 | Hon George Kenneth Hotson Younger (CON) | Ayr |
11 October 1931 | Hon Adam Courtauld Butler (CON) | Bosworth |
15 October 1931 | Alexander Ward Lyon (LAB) | York |
5 November 1931 | Rt Hon John Morris (LAB) | Aberavon |
13 November 1931 | Joan Lestor (LAB) | Eton & Slough |
16 November 1931 | John Giles Dunkerley Shaw (CON) | Pudsey |
8 December 1931 | Ivor Malcolm Clemitson (LAB) | Luton East |
3 January 1932 | Robert Hughes (LAB) | Aberdeen North |
26 January 1932 | Christopher Price (LAB) | Lewisham West |
27 January 1932 | Neville Guthrie Trotter (CON) | Tynemouth |
1 February 1932 | John William Frederic Nott (CON) | St Ives |
11 February 1932 | Dennis Edward Skinner (LAB) | Bolsover |
11 March 1932 | Nigel Lawson (CON) | Blaby |
25 March 1932 | Rt Hon Peter Edward Walker (CON) | Worcester |
8 April 1932 | Hon Alick Laidlaw Buchanan-Smith (CON) | North Angus & Mearns |
23 May 1932 | James Theodore Lester (CON) | Beeston |
28 May 1932 | Ronald Timothy Renton (CON) | Mid Sussex |
11 June 1932 | Hon Timothy Alan Devan Sainsbury (CON) | Hove |
22 June 1932 | John Wakeham (CON) | Maldon |
25 June 1932 | Hon Charles Andrew Morrison (CON) | Devizes |
8 July 1932 | Alastair Brian Walden (LAB) | Birmingham Ladywood |
28 July 1932 | David Russell Johnston (LIB) | Inverness |
9 August 1932 | Sir Thomas Dalyell, Bt (LAB) | West Lothian |
11 August 1932 | Rt Hon Eric Graham Varley (LAB) | Chesterfield |
7 October 1932 | Eric Petro Deakins (LAB) | Walthamstow |
16 October 1932 | John Douglas Grant (LAB) | Islington Central |
7 December 1932 | Robert George Taylor (CON) | Croydon North West |
18 December 1932 | Dr William Mark Hughes (LAB) | Durham |
28 December 1932 | Roy Sydney George Hattersley (LAB) | Birmingham Sparkbrook |
8 January 1933 | Robert Parry (LAB) | Liverpool Scotland Exchange |
17 February 1933 | Julian Michael Shersby (CON) | Uxbridge |
17 March 1933 | John Rankin Rathbone (CON) | Lewes |
21 March 1933 | Michael Ray Dibdin Heseltine (CON) | Henley |
30 May 1933 | David Laidlaw Knox (CON) | Leek |
2 June 1933 | William David Mudd (CON) | Falmouth & Camborne |
13 June 1933 | Thomas Jeremy King (CON) | Bridgwater |
31 July 1933 | John Carson (UU) | Belfast North |
5 August 1933 | Nicholas Paul Scott (CON) | Chelsea |
3 September 1933 | Michael Jon Neubert (CON) | Romford |
17 September 1933 | Kenneth Thomas Weetch (LAB) | Ipswich |
20 September 1933 | Frederick John Silvester (CON) | Manchester Withington |
9 October 1933 | Joseph William Ashton (LAB) | Bassetlaw |
12 November 1933 | Jeffrey Thomas (LAB) | Abertillery |
29 November 1933 | John Cameron Cartwright (LAB) | Woolwich East |
22 December 1933 | Robin Corbett (LAB) | Hemel Hempstead |
24 December 1933 | Nicholas Hardwick Fairbairn (CON) | Kinross & West Perthshire |
13 January 1934 | Christopher Brocklebank-Fowler (CON) | North West Norfolk |
21 February 1934 | William Michael John Grylls (CON) | North West Surrey |
25 February 1934 | Roger Nicholas Edwards (CON) | Pembroke |
11 March 1934 | Herbert Keith Speed (CON) | Ashford |
18 April 1934 | Brynmor Thomas John (LAB) | Pontypridd |
9 June 1934 | Michael John Mates (CON) | Petersfield |
10 June 1934 | Thomas Pendry (LAB) | Stalybridge & Hyde |
15 June 1934 | William George Price (LAB) | Rugby |
30 June 1934 | John Denis Fraser (LAB) | Norwood |
6 July 1934 | John Hoyle Cockcroft (CON) | Nantwich |
11 July 1934 | Thomas Francis Henry Jessel (CON) | Twickenham |
23 July 1934 | Dr Colin Barry Phipps (LAB) | Dudley West |
27 July 1934 | John Wentworth Pardoe (LIB) | North Cornwall |
5 September 1934 | Joseph Kevin McNamara (LAB) | Kingston-upon-Hull Central |
20 September 1934 | David Ian Marquand (LAB) | Ashfield |
3 November 1934 | Kenneth Wilfrid Baker (CON) | St Marylebone |
3 December 1934 | George Robert Cryer (LAB) | Keighley |
1 January 1935 | Gerald Teasdale Fowler (LAB) | The Wrekin |
4 January 1935 | Audrey Wise (LAB) | Coventry South West |
2 March 1935 | Robert James Adley (CON) | Christchurch & Lymington |
3 March 1935 | George Arthur Gardiner (CON) | Reigate |
10 March 1935 | Michael Alfred Noble (LAB) | Rossendale |
28 March 1935 | Frank Ashcroft Judd (LAB) | Portsmouth North |
19 May 1935 | James Esmond Bulmer (CON) | Kidderminster |
16 July 1935 | Douglas Henderson (SNP) | East Aberdeenshire |
29 July 1935 | John Alexander Corrie (CON) | Bute & North Ayrshire |
10 August 1935 | Bernard Harold Ian Halley Stewart (CON) | Hitchin |
5 September 1935 | Robert Ernest Bean (LAB) | Rochester & Chatham |
10 September 1935 | John Francis Hodgess Roper (LAB Co-op) | Farnworth |
17 September 1935 | Raymond John Carter (LAB) | Birmingham Northfield |
9 October 1935 | Henry Paul Guinness Channon (CON) | Southend West |
26 October 1935 | Terence William Walker (LAB) | Kingswood |
26 December 1935 | Paul Bernard Rose (LAB) | Manchester Blackley |
17 January 1936 | Geoffrey Edwin Pattie (CON) | Chertsey & Walton |
18 January 1936 | David Arthur Russell Howell (CON) | Guildford |
4 February 1936 | William Ross (UU) | Londonderry |
21 February 1936 | Janet Evelyn Fookes (CON) | Plymouth Drake |
7 May 1936 | David Neil Macfarlane (CON) | Sutton & Cheam |
26 June 1936 | Robert Adam Ross Maclennan (LAB) | Caithness & Sutherland |
4 October 1936 | Giles Heneage Radice (LAB) | Chester-le-Street |
14 October 1936 | Richard Napier Luce (CON) | Shoreham |
25 November 1936 | Michael Wolfgang Laurence Morris (CON) | Northampton South |
24 December 1936 | Ivan John Lawrence (CON) | Burton |
18 January 1937 | Robert George Banks (CON) | Harrogate |
11 February 1937 | Ian Reginald Edward Gow (CON) | Eastbourne |
14 February 1937 | John Roddick Russell MacGregor (CON) | South Norfolk |
23 February 1937 | Christopher Samuel Tugendhat (CON) | City of London & Westminster South |
24 February 1937 | Alfred William Wiggin (CON) | Weston-super-Mare |
17 March 1937 | Brian Charles John Sedgemore (LAB) | Luton West |
13 April 1937 | John Ambrose Cope (CON) | South Gloucestershire |
18 April 1937 | Edward MacMillan Taylor (CON) | Glasgow Cathcart |
30 May 1937 | Phillip Whitehead (LAB) | Derby North |
29 September 1937 | Antony Harold Newton (CON) | Braintree |
4 October 1937 | James Sillars (LAB) | South Ayrshire |
3 November 1937 | Nicholas William Budgen (CON) | Wolverhampton South West |
26 November 1937 | John Edward Michael Moore (CON) | Croydon Central |
21 December 1937 | Cyril David Townsend (CON) | Bexleyheath |
13 January 1938 | Colin Ryley Shepherd (CON) | Hereford |
18 January 1938 | Robert Adrian Hicks (CON) | Bodmin |
2 February 1938 | Peter Norman Fowler (CON) | Sutton Coldfield |
12 February 1938 | Peter Temple-Morris (CON) | Leominster |
13 March 1938 | Peter John Viggers (CON) | Gosport |
31 March 1938 | David Martin Scott Steel (LIB) | Roxburgh, Selkirk & Peebles |
31 March 1938 | Nicholas Raymond Winterton (CON) | Macclesfield |
16 April 1938 | Robert Gordon Wilson (SNP) | Dundee East |
12 May 1938 | Roger Denis Moate (CON) | Faversham |
31 May 1938 | John Leslie Prescott (LAB) | Kingston-upon-Hull East |
1 June 1938 | Stephen Barry Jones (LAB) | East Flint |
2 July 1938 | Dr David Anthony Llewellyn Owen (LAB) | Plymouth Devonport |
2 August 1938 | James Mark Craigen (LAB Co-op) | Glasgow Maryhill |
13 September 1938 | John Smith (LAB) | North Lanarkshire |
28 September 1938 | Iain Somerled MacDonald MacCormick (SNP) | Argyll |
6 October 1938 | William David Madel (CON) | South Bedfordshire |
9 October 1938 | David John Denzil Davies (LAB) | Llanelli |
8 November 1938 | Iain MacDonald Sproat (CON) | Aberdeen South |
5 December 1938 | Ian Grist (CON) | Cardiff North |
11 February 1939 | Bryan Charles Gould (LAB) | Southampton Test |
7 March 1939 | John Rhodes Horam (LAB) | Gateshead West |
9 March 1939 | Andrew Francis Bennett (LAB) | Stockport North |
17 May 1939 | Hugh John Maxwell Dykes (CON) | Harrow East |
18 May 1939 | Patrick Thomas Cormack (CON) | South West Staffordshire |
4 June 1939 | George Newlands Reid (SNP) | Clackmannan & East Stirlingshire |
17 June 1939 | Donald Anderson (LAB) | Swansea East |
22 July 1939 | Anthony David Steen (CON) | Liverpool Wavertree |
1 August 1939 | John Edward Tomlinson (LAB) | Meriden |
4 August 1939 | Dr John Anderson Cunningham (LAB) | Whitehaven |
25 September 1939 | Leon Brittan (CON) | Cleveland & Whitby |
1 November 1939 | George Douglas Crawford (SNP) | Perth & East Perthshire |
4 November 1939 | Michael Hugh Meacher (LAB) | Oldham West |
9 November 1939 | Bryan Davies (LAB) | Enfield North |
11 November 1939 | Frank Richard White (LAB) | Bury & Radcliffe |
8 December 1939 | Ian William Wrigglesworth (LAB Co-op) | Thornaby |
23 January 1940 | Edward Rowlands (LAB) | Merthyr Tydfil |
7 February 1940 | James Harold McCusker (UU) | Armagh |
31 May 1940 | Dr Edmund Ian Marshall (LAB) | Goole |
2 July 1940 | Kenneth Harry Clarke (CON) | Rushcliffe |
10 October 1940 | Winston Spencer Churchill (CON) | Stretford |
1 November 1940 | Bruce Joseph Grocott (LAB) | Lichfield & Tamworth |
25 January 1941 | John Taylor Watkinson (LAB) | West Gloucestershire |
13 March 1941 | Dr James Marshall (LAB) | Leicester South |
5 June 1941 | Jeffrey William Rooker (LAB) | Birmingham Perry Barr |
8 June 1941 | Rev Robert Jonathan Bradford (VUPP) | Belfast South |
16 July 1941 | Sir George Samuel Knatchbull Young, Bt (CON) | Ealing Acton |
29 October 1941 | Maxwell O Francis Madden (LAB) | Sowerby |
19 January 1942 | John Paul Stanley (CON) | Tonbridge & Malling |
12 February 1942 | Peter Charles Snape (LAB) | West Bromwich East |
28 March 1942 | Neil Gordon Kinnock (LAB) | Bedwellty |
7 April 1942 | Leslie John Huckfield (LAB) | Nuneaton |
29 April 1942 | Lynda Chalker (CON) | Wallasey |
8 May 1942 | Norman Stewart Hughson Lamont (CON) | Kingston-upon-Thames |
19 May 1942 | Robert Michael Kilroy-Silk (LAB) | Ormskirk |
1 June 1942 | Bruce Thomas George (LAB) | Walsall South |
31 July 1942 | Lord James Alexander Douglas-Hamilton (CON) | Edinburgh West |
8 August 1942 | Dennis Andrew Canavan (LAB) | West Stirlingshire |
17 August 1942 | John Frederick Ovenden (LAB) | Gravesend |
30 August 1942 | Jonathan William Patrick Aitken (CON) | Thanet East |
20 November 1942 | Michael Anthony Latham (CON) | Melton |
15 January 1943 | Margaret Mary Jackson (LAB) | Lincoln |
22 January 1943 | William Michael Hardy Spicer (CON) | South Worcestershire |
1 April 1943 | Dafydd Wynne Wigley (PC) | Caernarvon |
20 April 1943 | Alan James Beith (LIB) | Berwick-upon-Tweed |
26 May 1943 | Geoffrey Edge (LAB) | Aldridge-Brownhills |
4 July 1943 | Alastair Robertson Goodlad (CON) | Northwich |
10 July 1943 | Gavin Steel Strang (LAB) | Edinburgh East |
7 August 1943 | Roger W Stott (LAB) | Westhoughton |
14 August 1943 | Dr Keith Hampson (CON) | Ripon |
19 April 1944 | Andrew Paton Welsh (SNP) | South Angus |
24 May 1944 | Michael Stuart Thomas (LAB Co-op) | Newcastle upon Tyne East |
2 June 1944 | Hon Peter Hugh Morrison (CON) | City of Chester |
6 June 1944 | David Charles Penhaligon (LIB) | Truro |
8 June 1944 | Alfred Bates (LAB) | Bebington & Ellesmere Port |
1 September 1945 | Margaret Anne Bain (SNP) | East Dunbartonshire |
28 February 1946 | Robert Finlayson Cook (LAB) | Edinburgh Central |
21 June 1946 | Malcolm Leslie Rifkind (CON) | Edinburgh Pentlands |
18 October 1946 | Dafydd Elis Thomas (PC) | Merioneth |
25 January 1947 | Thomas Richard Arnold (CON) | Hazel Grove |
2 July 1947 | Winifred Ann Taylor (LAB) | Bolton West |
11 June 1948 | Richard Anthony Nelson (CON) | Chichester |
26 March 1949 | H?l?ne Valerie Middleweek (LAB) | Welwyn & Hatfield |